1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Педофилија

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Electra, 3 јануари 2014.

 1. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  222
  Допаѓања:
  113
  Аха, го имаш прочитано, тогаш зошто велиш дека не е силувано? Кога во извештајот јасно пишува... ;) Тоа за тебе ако не е силување, еве не знам... утредента и ти ќе си имаш дечиња, не зборувај така. Некоја свиња од 45 г.да ти го пипка детето, да го соблекува, на11 год, да искуси нешто такво, си ги задоволил своите болни потреби и не било силувано,дај молимте... Не зборувајте така.
   
  На ●Untouchable° и Mnogo Bitno им се допаѓа ова.
 2. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  За педофили само логор или да ги мачиш за да патат
   
  На пријателство му/ѝ се допаѓа ова.
 3. пријателство

  пријателство Истакнат Член

  Зачленет на:
  7 август 2018
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  29
  за педофил СМРТ !!!
   
 4. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Зошто не се казнуваат тие луѓе? Или ако се казнат, ќе се казнат по одредено време. А како тоа дете ќе се справи со тие трауми? Исто и родителите доживеале шок. Стварно не ми е јасно, тие педофили се слободни, а некој друг да страда од нив. :( :|
   
  На пријателство му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  91
  Допаѓања:
  33
  зашто мислиш не се казнуваат?
  со име со презиме со адреса со све
  бујрум http://www.registarnapedofili.mk


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: