1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пеги - проблем или сепак не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Minnie, 21 февруари 2012.

 1. Gabriela

  Gabriela Активен Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  139
  Зависи на кој како јас малку кај носот имам нејќам мн да имам.
   
 2. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Немам пеги, ама сега, искрено, не би сакала ни да имам. Немам ништо против луѓето што имаат пеги, на некого убаво му стојат, а некој пак би бил поубав без пеги... Ама тоа е што е.
  Пр. пред некој ден гледав еден филм со актерка која имаше пеги (не знам како се вика). Мене грда ми беше.
  Имам другар црвенокос, има малку пеги на лицето ама убав е, не го грдат. Дури и не му се приметуваат многу.
  Значи, зависи од фацата на човекот.
   
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  Пегите ми се составен дел од мај фејс и знам дека има милион креми и шо ли ти ја знам...али едноставно со ништо не би ги отстранила...наследни ми се од мај фадер (inlove) ај ем прауд
   
  На Anakin и The Tramp им се допаѓа ова.
 4. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  Секое лето ми се појавуваат во пределот околу носот, и воопшто не ми сметаат, баш ми се симпатични :)
   
  На 84 sk_Y ^_-, WomanInRed, Mermaid и уште 1 член му се допаѓа ова.
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Немам пеѓи, само на лето од сонцето ми се појавуваат и цело време ги покривам со 100 кг.пудра :mad: Ме нервираат.
  А за луѓето со пеѓи немам некое последно мислење некогаш дури не им ги ни приметувам..
   
  На Mermaid му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Никогаш несум имала пеги,а се надевам и нема да ги имам :)
   
 7. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Јас порано ко бев мала многу ги мразев пегиве, сакав да ми исчезнет. Сега немам, но скоро сите модели имаат пеги. Па сега сакам да ми се вратет :|
  П.С. Со портокалова или црвена коса многу убо стојат (talk)
   
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  јас немам пеги но кога ќе видам црвенокоси или плави луѓе со пеги баш ми се допаѓаат и сметам дека се многу посебни и привлечни:)
   
  На Lena, WomanInRed, Lovely*-* и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Исто:rolleyes:
  Многу ми е поосебни, несекојдневни и симпатични. Не мислам дека пегите се проблем, и во никој случај не треба да се сметаат како причина за комплекси и слично. Со гордост да се носат.
   
  На Lena, WomanInRed и Lovely*-* им се допаѓа ова.
 10. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Каков проблем,луѓе нема шанси.Ги немам,али познавам личности шо имаат и баш секси му стојат.
   
  На 84 sk_Y ^_- му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: