Пеги - проблем или сепак не?

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
145
139
43
23
Зависи на кој како јас малку кај носот имам нејќам мн да имам.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Немам пеги, ама сега, искрено, не би сакала ни да имам. Немам ништо против луѓето што имаат пеги, на некого убаво му стојат, а некој пак би бил поубав без пеги... Ама тоа е што е.
Пр. пред некој ден гледав еден филм со актерка која имаше пеги (не знам како се вика). Мене грда ми беше.
Имам другар црвенокос, има малку пеги на лицето ама убав е, не го грдат. Дури и не му се приметуваат многу.
Значи, зависи од фацата на човекот.
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Пегите ми се составен дел од мај фејс и знам дека има милион креми и шо ли ти ја знам...али едноставно со ништо не би ги отстранила...наследни ми се од мај фадер (inlove) ај ем прауд
 
  • Like
Реакции: Anakin and The Tramp

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Немам пеѓи, само на лето од сонцето ми се појавуваат и цело време ги покривам со 100 кг.пудра :mad: Ме нервираат.
А за луѓето со пеѓи немам некое последно мислење некогаш дури не им ги ни приметувам..
 
  • Like
Реакции: Mermaid

Lovely*-*

Староседелец
27 мај 2012
230
164
1,043
29
Ohrid
kimmyqueen98.tumblr.com
Јас порано ко бев мала многу ги мразев пегиве, сакав да ми исчезнет. Сега немам, но скоро сите модели имаат пеги. Па сега сакам да ми се вратет :|
П.С. Со портокалова или црвена коса многу убо стојат (talk)
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Исто:rolleyes:
Многу ми е поосебни, несекојдневни и симпатични. Не мислам дека пегите се проблем, и во никој случај не треба да се сметаат како причина за комплекси и слично. Со гордост да се носат.
 

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Каков проблем,луѓе нема шанси.Ги немам,али познавам личности шо имаат и баш секси му стојат.
 
  • Like
Реакции: 84 sk_Y ^_-