Пеги - проблем или сепак не?

Minnie

Активен Член
18 февруари 2012
126
127
43
Somewhere over the rainbow
За некои пегите на лицето се привлечни, затоа некои ги сметаат за дел од нивниот имиџ. За други тие претставуваат голем проблем и посакуваат да исчезнат.

Што мислите вие за пегавите луѓе, дали ви се симпатични, поубави или не ? Дали вие имате пеги, ви сметаат или сепак не ?
Некои совети и начини за исчезнување и се за нив може да ги споделите тука .
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Мене не ми сметаат,како помала имав малце на носот ама некако исчезнаа :rolleyes
Кората од краставица помага во одбелување на лицето
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Minnie

AnneBoleyn

Активен Член
14 февруари 2012
144
192
43
In Chuck Bass' bedroom
Кога бев мала си ги мразев пегите. Кога потпораснав си ги засакав, сега мислам дека убаво ми стојат. :showoff
Ама и немам многу, на носот и на образите малку.
Симпатични ми се луѓето со пеги.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_- and Minnie

Boyka

Истакнат Член
14 февруари 2012
258
735
93
Skopje
кога бев мал имав многу пеги али со тек на време ми се исчистија сега нимам ич :cool:
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Зошто би биле проблем? Не се тие нешто заразни или го прават човекот помалце убав, напротив мене ми се симпатични девојки со пеги..:rolleyes:
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Јас немам, но никако не би ми претставувале проблем. Мене баш луѓето со пеги ми се посимпатични.
 

Dea

Активен Член
14 февруари 2012
156
196
43
22
Јас имам онака малку пегички и многу ми се слатки! :trepka Татко ми се молел да имам пеги и ете си доби што си сакаше :D Ама и јас сакам пеги да имам и иамам. И не ми ни сметаат воопшто! Другите со пеги ми се посимпатични и слатки :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD