Пеги - проблем или сепак не?

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Mногу ми се интересни девојките со пеги ..посебно на црвенокоси и на девојки со портокалова коса многу ми се допаѓат:)
Јас немам ваков проблем, но кога би имала не би ми сметале воопшто.

tumblr_lxla85xRVq1qzefjxo1_500_large.jpg


[pictures.4ever.eu] redhead with green eyes, freckles 153347.jpg
 
  • Like
Реакции: Lena and Lovely*-*

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Јас имам пеги на лице,а не сум ниту плав ниту пак портокалов во косата. :)
Пред неколку години (сеа се чувствувам поголем :p ) ми претставуваја проблем/комплекс, ама сега баш ми е гајле. :cool:
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
594
825
1,093
Имав портокалово-црвена коса како жарче ,сега не ми е до тооолку портокалова но сепак имам траги на црвенкаста коса што значи дека косата моментално ми е некаква мешавина на портокалево- кафена ,пеѓи имам на носот и малце ми се раширени под очите на образите ,имам и маааалце на моите дланки ,не ми сметаат ,не ги ни симпатизирам нешто посебно но сепак мислам дека би бил многу чуден без пеѓите на мене ... (wasntme)
 

Solange

Член со 30 казнени поени
6 април 2016
114
134
43
Лице без пеги е како небо без ѕвезди.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Mногу ми се интересни девојките со пеги ..посебно на црвенокоси и на девојки со портокалова коса многу ми се допаѓат:)
... така наречени Џинџер девојки. Мене ми се допаѓаат лица со пеги... ако се убави.
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
212
134
653
Јас како помала ги имав многу на носот и образите до под очите . Сега ги имам само на носот и околу него на образите . Никогаш не сум имала многу . Ама штознам едно време не ги сакав воопшто , не дека сега многу ги сакам ама некако се навикнав :)