1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пеги - проблем или сепак не?

Дискусија во форумот 'Лице' започната од Minnie, 21 февруари 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Mногу ми се интересни девојките со пеги ..посебно на црвенокоси и на девојки со портокалова коса многу ми се допаѓат:)
  Јас немам ваков проблем, но кога би имала не би ми сметале воопшто.

  tumblr_lxla85xRVq1qzefjxo1_500_large.jpg


  [pictures.4ever.eu] redhead with green eyes, freckles 153347.jpg
   
  На Lena и Lovely*-* им се допаѓа ова.
 2. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Јас имам пеги на лице,а не сум ниту плав ниту пак портокалов во косата. :)
  Пред неколку години (сеа се чувствувам поголем :p ) ми претставуваја проблем/комплекс, ама сега баш ми е гајле. :cool:
   
 3. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Имав портокалово-црвена коса како жарче ,сега не ми е до тооолку портокалова но сепак имам траги на црвенкаста коса што значи дека косата моментално ми е некаква мешавина на портокалево- кафена ,пеѓи имам на носот и малце ми се раширени под очите на образите ,имам и маааалце на моите дланки ,не ми сметаат ,не ги ни симпатизирам нешто посебно но сепак мислам дека би бил многу чуден без пеѓите на мене ... (wasntme)
   
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Никогаш не сум имала пеги а немам ни сега но убаво изгледаат :)
   
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Не сакам пеги и тие што имаат не ми се симпатични :)
   
 6. Solange

  Solange Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  6 април 2016
  Мислења:
  114
  Допаѓања:
  134
  Лице без пеги е како небо без ѕвезди.
   
 7. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  ... така наречени Џинџер девојки. Мене ми се допаѓаат лица со пеги... ако се убави.
   
 8. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Каков проблем би биле пегите жити се? Луѓето со пеги ми делуваат помлади отколку што се и симпатични ми се.
   
  На Solange му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  201
  Допаѓања:
  120
  Јас како помала ги имав многу на носот и образите до под очите . Сега ги имам само на носот и околу него на образите . Никогаш не сум имала многу . Ама штознам едно време не ги сакав воопшто , не дека сега многу ги сакам ама некако се навикнав :)
   

Сподели: