Олдтајмери | Црнобело Форум

Олдтајмери

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Чичко ми имаше исто вакво само бело го продаде пред неколку години и многу ми беше жал кога го продаде :( шо боја е твоето имам заприметено вакво со портокалова боја 1500 кубика е така ? :D
Да, зелена е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marko111

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
29
домче
Ајде, ако е мерак ќе прати некоја слика да видиме каков е неговиот олдтајмер. Имаа многу интересни бои. Кафена... јака портокалова... убава свежа банана жолта...;) Воглавно, јаки машинки:) Мене како мал ептен ми беа драги, некако баш ми беа живописни...
Всушност, културна верзија на 125P
Како пикап направи голем успех иако не е баш најомилен пошто е измеѓукласа...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,399
5,901
1,683
Disco

Француски олдтајмери од 1930-те. Them lines :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and Saladin

МалиСашко

Истакнат Член
12 јануари 2014
466
347
173
29
домче

Симбол на љубов... додуша 1200 кубици, но кому му се брза бе...

Еј пази, темно зелена, еден куп хромирани детали, 25 000 км поминати... прекрасна прекрасна прекрасна... и за скоро моја!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Thrashbt and BlackTulip

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
214
136
1,053
Мини Морис олдтајмерите . И денешната верзија на Мини Купер ми се допаѓа , ама олдтајмерите имаат посебен шмек . Да ги дптера човек .. мх мх .