1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Олдтајмери

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од cakar_ulav, 24 февруари 2012.

 1. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  Па самиот наслов ви кажува
  тука да позборуваме малце за олдтајмерите и нивната долгогодишна слава
  за мене тоа се многу јаки нешта направени некогаш во светов
  иако биле бавни или трошеле сепак чувството во такви коли е многу добро :)
  барем за мене
  што мислите вие ??:)
   
  На The_melnicanecot и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 2. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Трошок голем е, ама што ми е гајле би земал таква.. :D
  [​IMG]
   
  На The_melnicanecot, Ludi Maks и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 3. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  хахаха да големи потрошувачи се ама многу голем филинг е да возиш вакво нешто:D
   
  На Maks и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Епа тоа де.. ;)
   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Уфф обожавам олд тајмери! Повеќе од новиве колички. Омилена ми е Chevy Impala '67.

  Chevy impala 67.jpg

  Некои други што ми се допаѓаат:

  Cadillac Eldorado '67

  Cadillac Eldorado '67.jpg

  Ford Mustang '65

  [​IMG]

  Maserati A6G Berlinetta Zagato '55

  Maserati A6G Berlinetta Zagato (1955).jpg
   
  #5 MissChievous, 24 февруари 2012
  Последна промена: 3 март 2014
  На Abe CreP, The_melnicanecot, Ludi Maks и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Ги обожавам, дедо ми има ваква 1962 ја купил сеа скапуе во гаража ( мислам дека се смета за олдтајмер)[​IMG]
   
  На Anakin, Outrider, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  спага во олдтајмери пошто под 90-та можат да се наречат олдтајмери
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Abe CreP и Sagittarius им се допаѓа ова.
 8. maculka

  maculka Полноправен Член

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  60
  Допаѓања:
  89
  ваков ми стои во гаража :) само плав
  ford-taunus-1600-1975.jpg
   
  На JaMi, Sale и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 9. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  На maculka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  [​IMG]


  1963 Porsche 356 Karmann Coupe
  [​IMG] (inlove)
   
  На Abe CreP, The_melnicanecot и cakar_ulav им се допаѓа ова.

Сподели: