Олдтајмери

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Па самиот наслов ви кажува
тука да позборуваме малце за олдтајмерите и нивната долгогодишна слава
за мене тоа се многу јаки нешта направени некогаш во светов
иако биле бавни или трошеле сепак чувството во такви коли е многу добро :)
барем за мене
што мислите вие ??:)
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
  • Like
Реакции: Maks and Hip.Hop_MKD

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Уфф обожавам олд тајмери! Повеќе од новиве колички. Омилена ми е Chevy Impala '67.

Chevy impala 67.jpg

Некои други што ми се допаѓаат:

Cadillac Eldorado '67

Cadillac Eldorado '67.jpg

Ford Mustang '65Maserati A6G Berlinetta Zagato '55

Maserati A6G Berlinetta Zagato (1955).jpg
 
Последна промена:

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,566
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Ги обожавам, дедо ми има ваква 1962 ја купил сеа скапуе во гаража ( мислам дека се смета за олдтајмер)
спага во олдтајмери пошто под 90-та можат да се наречат олдтајмери

 
  • Like
Реакции: Abe CreP and Sagittarius