Од што имате фобија?

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
Иам фобија од висина....ама едно не ми е јасно како тоа да скокам Банџи ми е најголема желба на светот а помислата, кога одам на кров мал поглед доле и се парализирам, а камоли да скокам од некој мост :eek
У секој случај ќе мижам коа ќе скокам , ај тинк соу :pusi
 
  • Like
Реакции: JaMi and Hip.Hop_MKD

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
29
Од кучиња. Секакви, и скитници и нескитници. Не ги сакам во моја близина, нозе ми се тресат од нив.:confused:
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
270
204
1,043
Се уште нема подфорум Психологија и Филозофија , ама еве отворам тема
Од што имате фобија?
Јас еве се плашам од висина, имам социјална фобија, мрзам кловнови многу ми се некако дволични, од вода- малце ќе звучи смешно ама ни јас не можам да си објаснам - не можам да поднесам расипани чешми и да не може да ја сопреш водата или да течат, ме фаќа страв... :D
истите фобии и ја ги имам особено таа од висина и + клаустрофобија
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

Deadelina93

Полноправен Член
15 февруари 2012
52
107
18
од змии и од возење во лифт-само еднаш се имам возено и мислам дека крвта ми се заледи од страв,најлоши мисли ми поминува низ главата,само чекав да излезам од него-никогаш повеке нема да стапнам во лифт...:nah