1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од каде сте?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Monster

  Monster Нов член

  Зачленет на:
  8 март 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Радовиш
   
 2. трајче ѓорѓев

  трајче ѓорѓев Нов член

  Зачленет на:
  24 април 2015
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  2
  Прилеп
   
  На Kisserboy и antonio им се допаѓа ова.
 3. Struggler

  Struggler Староседелец

  Зачленет на:
  19 јануари 2013
  Мислења:
  1,755
  Допаѓања:
  1,002
  Prileп
   
  На antonio и Ditto+Maker им се допаѓа ова.
 4. red dragon

  red dragon Староседелец

  Зачленет на:
  27 март 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  129
  Крива Паланка (градот на господ позади грб) ,али роден у куманови и зивеал сам там 3 години :)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MacedonishQueen

  MacedonishQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2015
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  131
  Струга :)))))
   
  На Mnogo Bitno, antonio и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Дали сум единствена вевчанκа или мене таκа ми се чини? :biggrin
   
 7. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
 8. Swatkata

  Swatkata Староседелец

  Зачленет на:
  26 јуни 2014
  Мислења:
  47
  Допаѓања:
  15
 9. EmilijaS

  EmilijaS Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 јануари 2016
  Мислења:
  65
  Допаѓања:
  39
 10. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31

Сподели: