1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Од каде сте?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од LadyInPink, 14 февруари 2012.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Прилепчани и Битолчани ги владеат форумиве. :zelen
   
  На Брида му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  (cash)(cash) *** СКОПЈЕ *** (cash)(cash)
   
 3. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Скопје е мојот град а ја сум него :cool:
   
 4. GIRL004

  GIRL004 Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  5
  Битола и кој сака паранормални работи и кој е од битола нека пишува одма порака радо би се запознала и би оделе во опседнати куки хихихи
  :gjavol:gjavol:gjavol:gjavol:giggle:pusi
  (и да пуши малце тревче) хехехе
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Ајде одиме во куќата на стравот хахахаха ;)
   
 6. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
 7. GIRL004

  GIRL004 Нов член

  Зачленет на:
  20 април 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  5
  Ауфффф обавезз кога сакаш :) :gjavol:gjavol:gjavol прифатено е .... :)со задоволство
   
  На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Од Гостивар сум.
  Многу малку има што се од Гостивар на форумов.:|
   
 9. BaceE

  BaceE Нов член

  Зачленет на:
  26 октомври 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  8
  Однекна ме прашаа од дека сум а јас кажав Западна Македонија тоа беше по грешка иначе сум од Пробиштип
   
 10. Esperansa

  Esperansa Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 ноември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  1
  Кичево :)
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: