Нешто за фудбалот, да ме поднаучите...

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Другар, така ме има фатено мрза иначе ќе ти напишев кој тим како зошто и што е.Иначе, поарно ти е шо не се разбираш.Има тимови кој играат со судиите, купуваат утакмици, се со пари прават.Не е фудбал ова веќе, верувај.
 

СаШеНкО

Нов член
26 февруари 2012
27
22
3
32
Скопје
Другар, така ме има фатено мрза иначе ќе ти напишев кој тим како зошто и што е.Иначе, поарно ти е шо не се разбираш.Има тимови кој играат со судиите, купуваат утакмици, се со пари прават.Не е фудбал ова веќе, верувај.

Точно :). Плус искомплексирани фанови, плачковци, експерти за фудбал (посебно за клубот за кој навиваат), детективи што знаат шо се дешава у светот на фудбалот (кој мести, шо мести, со кого, како, зашто).Не вреди да почнеш да гледаш фудбал момче (Abe CreP), фати се за некој спорт како тенис на пример каде сеуште нема толкави ривалства и омрази помеѓу фановите.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
аее челзи нек се радуе малце, два у два и три плус, нек осфоиф нешто, можда слеедѓу сезону ке су трети или четфрти :D
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Најглавното што треба да го знаеш ке ти го кажам...Перо Антич игра за Турново, Кирлил Лазаров е голман во Фенербахче, јане Сандански игра лево крило во Барселона заедно со другарму Јордан Пиперката, Мара Бунева е физиотерапефт во Вардар, а тренер на репрезентација на Мајкедонија е Нил Амстронг, негов помошник е Јуриј Гагарин...сега ако те праша некој у школо за фудбал се знаеш...
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Финта у фудбал е топку да гу ставиш у мрежу на протвиничку страну :cool:. Навивај си за Партизан и паче да не те боли.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха


Што се смееш бе миличко едно :D
А кој е најдобар?

Инаку брааааааааат...Кажуј таму Јунајтед е најдобар,ау бау...не менуваат тренери секоја година,Роналдо е најдобар светски играч па после иде Перси :igraи така натака...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нешто за фудбалот...
Избегнувај италијанска лига и слични ужаси и непогоди.