Нешто за фудбалот, да ме поднаучите...

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Барса се најак тим во светот. Ете ти и тоа да знаеш. Меси е најдобар играч во светот. Челзи никогаш немаат освоено Лига на Шампиони. Земи навивај за Барса.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Vendetta

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
хахахахахахахахахахахахахахахахахахахахахаха
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Лелел значи темава слободно може да оди во Сеир.:giggle
Навивај за Сити,го имаат најакиот состав во ПЛ или пак за Реал или пак за Барса па ќе си се радуваш на нивните победи, шо да ти кажам.
Не, не темава стварно нема смисла, и шо треба сега да те учиме ние тебе 2,3 играчи? или шо е офсајд,фаул нешто слично? -.-
Седи гледај фудбал ако немаш појма, и јас не знаев ништо до пред некои 6 или 7 години.
A и за малку ќе заборавев
3stooges_face_palm.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and parvati

СаШеНкО

Нов член
26 февруари 2012
27
22
3
32
Скопје
Само почни да гледаш и со време ке научиш многу работи.Ама ако не те интересира овој спорт, само сакаш да знаеш нешто колку за маубет да напраиш у школо , немој да го правиш тоа.Тешко ке најдеш некој со кого ке правиш добар муабет на оваа тема.Прво, сите се навивачки настроени и освен нивниот тим никој друг не чини.Колку и да си неутрален и објективен пак нема да чиниш.Јас дури и со тие што навиваат за истиот тим за кој навивам и јас често неможам да се разберам пошто стварно има идиоти кои се попалени по тимовите и неможеш да ги убедиш во очигледно нешто
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
сити ичера кикснало, јунајтед ке биде првак, тој сам га знаја пред десетина кола, куде може сити да биде, имаф паре немаф концепцију : )