На пастрмајлија - каде е највкусна? Подготвувате?

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Во Велес of course со добра чаша Т'га За Југ ...после цигарче или две .)

Инаку оргиналната пита пастрмајлија е од Кратово...се прашувам во Штип како ја прават?!
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Во Штип е прсти да изедеш.Нема да се покаеш ако ја пробаш :)сега и зависи на кое место ке идеш.Јас еднаш јадев со една другарка ама тестото не да беше тегаво :x
Убави прават до ректоратот на факултетите...исто и до Педагошки факултет,таа кафеана.:)
 
  • Like
Реакции: МиГ 21 and Anakin

Sanja Panova

Нов член
10 декември 2013
1
2
3
31
VO STIP RESTORAN ^^MAL ODMOR^^ DEFINITIVNO NAJUBAVI PASTRMAJLII PRAVAT

Во Штип, ресторан „Мал Одмор“ дефинитивно најубави пастрмајлии прават.

(Едитирано од модератор: пишувај без големи букви и кирилица)
 
  • Like
Реакции: TheQueen and МиГ 21

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
VO STIP RESTORAN ^^MAL ODMOR^^ DEFINITIVNO NAJUBAVI PASTRMAJLII PRAVAT

Во Штип, ресторан „Мал Одмор“ дефинитивно најубави пастрмајлии прават.

(Едитирано од модератор: пишувај без големи букви и кирилица)
Баш пред некој ден бев во Штип и јадев.
Да, се согласувам дека е многу убава. Исто и во пицарија „Парк“ во Босилово (село кое се наоѓа во близина на Струмица).
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
За највкусна пастрмајлија не би можел да кажам бидејќи не сум пробал некој голем број на пастрмајлии, меѓутоа во "Буре" во Лептокарија имаат превкусна пастрмајлија.
 

Stance

Нов член
7 декември 2013
23
16
3
34
Штипска пастрмајлија - закон!
...Оригинален рецепт и вкус... Нема шанси да не пробам кога и да сум во Штип...
Ќе ми извините, не можам повеќе да опишувам, ГЛАДНА СУМ :frantic