1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На пастрмајлија - каде е највкусна? Подготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 18 февруари 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  Во Велес of course со добра чаша Т'га За Југ ...после цигарче или две .)

  Инаку оргиналната пита пастрмајлија е од Кратово...се прашувам во Штип како ја прават?!
   
 2. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Во Штип е прсти да изедеш.Нема да се покаеш ако ја пробаш :)сега и зависи на кое место ке идеш.Јас еднаш јадев со една другарка ама тестото не да беше тегаво :x
  Убави прават до ректоратот на факултетите...исто и до Педагошки факултет,таа кафеана.:)
   
  На МиГ 21 и Anakin им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  а во Скопје кај се најубави ? :unsure
   
 4. Sanja Panova

  Sanja Panova Нов член

  Зачленет на:
  10 декември 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  VO STIP RESTORAN ^^MAL ODMOR^^ DEFINITIVNO NAJUBAVI PASTRMAJLII PRAVAT

  Во Штип, ресторан „Мал Одмор“ дефинитивно најубави пастрмајлии прават.

  (Едитирано од модератор: пишувај без големи букви и кирилица)
   
  На TheQueen и МиГ 21 им се допаѓа ова.
 5. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  А рецепт за пастрмајлија да не има некој?
  (think)
   
 6. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Баш пред некој ден бев во Штип и јадев.
  Да, се согласувам дека е многу убава. Исто и во пицарија „Парк“ во Босилово (село кое се наоѓа во близина на Струмица).
   
 7. Coelho

  Coelho Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2012
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  493
  За највкусна пастрмајлија не би можел да кажам бидејќи не сум пробал некој голем број на пастрмајлии, меѓутоа во "Буре" во Лептокарија имаат превкусна пастрмајлија.
   
 8. TheTrooper

  TheTrooper Нов член

  Зачленет на:
  8 декември 2013
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  3
  Наjвкусна пастрмаjлиjа има во Велес ;)
   
  На Змејче му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Stance

  Stance Нов член

  Зачленет на:
  7 декември 2013
  Мислења:
  23
  Допаѓања:
  16
  Штипска пастрмајлија - закон!
  ...Оригинален рецепт и вкус... Нема шанси да не пробам кога и да сум во Штип...
  Ќе ми извините, не можам повеќе да опишувам, ГЛАДНА СУМ :frantic
   
 10. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,731
  Допаѓања:
  885
  Најдобри имам јадено во „Нецко 2“ и во „Даблин“! Во Штип...
   

Сподели: