1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На пастрмајлија - каде е највкусна? Подготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 18 февруари 2012.

 1. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Има еден човек прави и разносува по дома. Штипска пастрмајлија њамиии :D
  Не сум правела дома..
   
 2. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Каде тоа? Во Скопје? :D
   
 3. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Охрид xD
   
 4. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  Кратовска и Штипска најубави ми се.:)
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Срамота е да кажам не сум пробал пастрмајлија, а сум од Штип :rofl
  Ги јадам претерано многу особено зимно време, а некогаш и на лето но тогаш пилешка.:)
  Вкусот на пастрмајлијата зависи од мајсторот што ја прави, ако е искусен нормално ке биде вкусна, ако не е или ке биде мрсна или недопечена или премногу испечена, значи се зависи од мајсторот;)
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Епа кажи ни каде прават добра пастрајлија во Штип за да кога ќе доаѓаме да одиме таму. :biggrin
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Овие се најдобрите: Нецко 2, Ресторант Бисер, Гостилница Цуна, Гроф. Има и други места ама во овие се највкусни. :)
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Епа ај дај ни рецепт ако знаеш да експериментираме ние по дома. :D

  И онака си ти поблиску до Штип...
   
 9. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  .....дома си е дома...:zelen
   
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  барееееееееј колко убаву пастрмајлију ми е напраила Цуна колешка ми
  мммммммммммммммммммммммммм најубава еееееееееееееееееееј
   

Сподели: