1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На пастрмајлија - каде е највкусна? Подготвувате?

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од Selma, 18 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Имате ли пробано пастрамајлија?
  Дома ли ја приготвувате или купувате?
  Каде ја имате јадено најубавата пастрамајлија?

  Во Злетово многу вкусни патрамајлии прават, а пак на фурна се најслатки ама оддамна немам јадено правена во фурна. Имам јадено и во Штип, Кратово ама не е тоа тоа. Најчесто порачуваме пастрамајлии.:)
  Некој ако доага накај овој крај зимно време, одиме на пастрамајлии. :gladen
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 2. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  u kratovo mi se sfigja, u sHtip mi e mnoo mrsna, kude mene na rabotu gu praimo mnoo ubavo : ) nekoj vika i najubava deka e
   
 3. Proton

  Proton Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  263
  Во Штип во Нецко
   
  На Rusty и Ludi Maks им се допаѓа ова.
 4. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Во Штип во Ихмет, а како некоја бледа утеха е Скопскиов Специјал...
   
  На Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Велешка пастрамајлија:jazice
   
  На Glorry и True_Blood им се допаѓа ова.
 6. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Не би рекла дека пастрамајлијата спаѓа во правилна исхрана...ама добро.
  Со оглед на моите гурмански способности, ќе кажам збор два :gladen

  Пастрмајлија по Велешки рецепт, со Т`га за југ, топлина и мирис на букови дрвца во ќумбе и соговорник од карши на масата...колку за шмек. Краснотија :wavespin
   
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не знаевкај да ја сместам темата.

  Инаку многу сакам со пастрамајлија да јадами кисели краставички. :gladen
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 8. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  i feferonke obavezno !
   
 9. iskra

  iskra Староседелец

  Зачленет на:
  21 октомври 2011
  Мислења:
  204
  Допаѓања:
  300
  Во Скопје...во Фотка
   
 10. Glorry

  Glorry Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  369
  Повелете во Велес,да пробате вистинска пастрмајлија :gladen
   
  На Bum-Bum, Blueberry и Selma им се допаѓа ова.

Сподели: