1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На која песна ѝ го знаете цел текст напамет?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selene, 21 август 2012.

 1. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  Џубокс - пушти 5 денари која песна сакаш таа ке ти ја испејам. :)
   
 2. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  Дивље Јагоде - Марија
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. I am me

  I am me Староседелец

  Зачленет на:
  1 август 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  4
  Ги знам скоро сите песни на Архангел (нели една ми е потпис) доста од У2 и ДМ ма знам многу доста ми е само да почне и да ја препознаам.......не слушам бивша ју-музика го надминав тоа одамна,понекогаш додуша и ќе ме изненадат ама само за ден-два. Мразам ма ги мразам бугарските и српските турбо-фолк тресига:cenzuraици, ме нервираат уби боже више, што ли не трпи кутрава земја што ја газат....Инаку обожавам музика ,кога работам и кога сум тажна и кога сум весела.....за секоја расположба се наоѓа по нешто...у моментов сум нешто (brokenheart)
   
 4. I am me

  I am me Староседелец

  Зачленет на:
  1 август 2012
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  4
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Малце песни знам на памет:zelen
  Iron Maiden - From here to eternity,Fear of the dark,The number of the beast и Afraid to shoot strangers
  Metallica - скоро сите песни
   
 6. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  • Zombie
  • We are young
  • Somebody than i use to know
  • Change the way you kiss me
  • Sober
  • Make me wanna die
  • So what
  • Bring me to life
  • My heart is brocken
  • Call me maybe
  • Pumpin'
  • Musica
  • Tears don't fall
  • Ho hey
  • Kiss me
  • One thing
  • Hot n' cold
  • My medicine
  • Scream and shout
  • This is love
  И уште премногуу ..... :rofl
   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  една од многуте  и оваа

   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  (wasntme)
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
 10. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,232
  Песнава ја сакав во основно, и сега кога ја слушнав после толку време од текстот ни буква не сум заборавила.
  Обично само рефрени на песни знам, а од оваа цел текст го знам на памет.
  А, и на Ленка од Кочо Рацин :D
   
  На Mistery :) и Gemini им се допаѓа ова.

Сподели: