1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На која песна ѝ го знаете цел текст напамет?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selene, 21 август 2012.

 1. Selene

  Selene Модератор

  Зачленет на:
  6 јуни 2012
  Мислења:
  719
  Допаѓања:
  1,866
  Чепкав да видам, не најдов ваква тема, доколку има оваа нека оди под клуч.

  Името на темата кажува се. Независно дали е Македонска, Ју, рок, поп, хип хоп...
  Јас кога ми се допаѓа некоја песна на слух, обавезно и го читам текстот и се комплетирам. Потоа ѕидовите или евентуално стаклата на туш кабината страдаат:D

  Има ли песна што ја познавате од а до ш?
   
  На ipopovski му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Cry me a river
  Here without you baby
  Dobro me poznavas
  A i ti me iznevjeri
  It's not over
  и мн. други :D
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Јас на ниедна не го знам цел текст.
  Ама зато на сите го знам рефренот.(smoke)
   
  На WomanInRed, Nightmare_f, Luckky и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На ПРЕМНОГУ. Мозокот ми полн со глупости вклучувајќи ги и текстовите на сите песни на 10ина бендови.
  И по некоја од некој друг бенд/изведувач.
   
  На foREVer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  само на едну у цел сфет
  save a prayer - duran duran
   
  На Nightmare_f и JaMi им се допаѓа ова.
 6. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,479
  Многу ако не и премногу...(yawn)
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Oh mother
  Don't cry
  Numb
  i don't wanna miss a thing
  Hush Hush
  Goodbye
  Feels so good
  Un-break my heart
  here i am
  Nobody's perfect
  Smells like teen spirit
  Od ovoj den
  Nikoj kako tebe ne baknuva
  Eh da sum zlato
  Neko te ima nocas
  Zbog mene ne placi
  Nedostajes
  Имаа и многу другии ..
   
  На Bibi@, JaMi и Martin_MKD им се допаѓа ова.
 8. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  На некој скапани српски... и на народни, македонски поп ау шау.
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 9. katetoo

  katetoo Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  60
  2 пати да ја слушнам песната тексто веќе го знам... дури и тие песни шо не ги сакам ги знам со текст... срамам се самата од себе ко ќе сфатам дека знам песна од Аца Лукас на пример од А до Ш.... :rofl
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Nighty

  Nighty Староседелец

  Зачленет на:
  24 февруари 2012
  Мислења:
  727
  Допаѓања:
  1,181
  Абе добро, не се тешки текстовите за учење по неколку слушања, но се забораваат по подолго време ако не ја слушаш песната (месеци,години...). Сепак, има одреден број песни кои ми се од различни причини драги, и кога и да ги пуштат, по колку време и да е, ги знам напамет, од А до Ш. Ќе пробам да ги „покријам“ сите:

  Студени Нозе - 50 DM (и на караоке сум ја пеел :D :rolleyes: );
  Елена Ристеска - Усни како темно мастило;
  Ламбе - Научи да се радуваш;
  Нон стоп- По навика;
  Весна Писарович - Имам све (ал’ тебе не);
  Каролина Гочева - Дафино вино црвено;
  Hinder - Lips of an Angel;
  DJ Sammy - Heaven;
  Cascada - Everytime We Touch;
  Cascada - What Hurts the Most;
  Justin Timberlake - What Goes Around... Comes Around;
  Врчак феат. Тамара - Лоша девојка;
  Врчак феат. Тамара - Седмо небо;
  Врчак - Поп Перо;
  Јован Јованов - Можам да украдам;
  'N Sync - It's Gonna Be Me;
  Freeloader - Pure Devotion;
  Enrique Iglesias - Tonight I'm Loving You;
  Rihanna - Talk That Talk;
  Rihanna - Take a Bow;
  Avicii - Seek Bromance;
  Maroon 5 feat. Christina Aguilera - Moves Like Jagger;
  Evanescence - My Last Breath;
  Within Temptation - What Have You Done;
  Within Temptation - It's the Fear;
  Within Temptation - Frozen;
  Within Temptation - All I Need;

  Тие ми текнуваат засега... Има ли уште, ќе дополнувам. :giggle
   
  На violetmoon, İncognito, ipopovski и уште 4 други им се допаѓа ова.

Сподели: