1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На која песна ѝ го знаете цел текст напамет?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selene, 21 август 2012.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ги исполни до максимум, затоа дадов добри критики за текстот:kafe
   
 2. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Ти благодарам на вниманието, ми значи.
   
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Всушност текстот го знам бидејќи е "поема" од Вилијам Блејк... :)

   
  На İncognito му/ѝ се допаѓа ова.
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 5. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  So go kneel and weep and join the herd
  You know, a million sheep will be dispersed
  By one lion's roar, by one lion's roar

  Either step aside, for every god knows
  Everything will crumble under his blows
  You think yourselves weak
  Pathetic and overrun
  And that all you've bled for
  Is coming undone

  Or you go out there and bow to none
  And cause a stir as if it were the last one
  Curse them into hiding
  These thieves who won't believe
  The way we're riding


  So go kneel and weep and join the herd
  You know, a million sheep will be dispersed
  By one lion's roar, by one lion's roar
  One million, one million, ...

   
  На violetmoon му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: