1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

На која песна ѝ го знаете цел текст напамет?

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selene, 21 август 2012.

 1. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27


   
  #71 Ranta, 29 октомври 2015
  Последна промена од модератор: 29 октомври 2015
 2. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798


  Особено рефренот ;)

  Ecstasy -sy, -sy, -sy ...
  All the left is right
  All the black is white
  All the fast was slow
  All the loose is tight
  All the heat is snow
  All the high was low
  All the grief is fun
  All the, all the, rain is sun ...
   
 3. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757


  Било кој и било што може да те замени,
  но нема љубов која може да те промени.

  Сега знам, Скопје е само начин на кој ќе умреме.
  И после сите промени, се ќе биде прекрасно,
  а јас глуп како и секогаш.
  Јас стварно немам потреба да спијам со тебе.

  Таа добро знае дека мразам што сум овде
  и дека не сакам да пијам повеќе.
  Ако останам ќе бидам уште една
  красна ѕвезда на нејзиното темно небо.
  Ако сум преблизу и јас ќе се заљубам
  во својот бол и ќе исчезнам во скопските магли.
  Ќе исчезнам и нема да се вратам никогаш.
  Јас стварно немам потреба да спијам со тебе.

  Разговор без смисол.
  Разговор без смисол.
  Ова е разговор без смисол.
  Јас стварно немам потреба
  да спијам со тебе.
   
 4. Дејви

  Дејви Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 март 2016
  Мислења:
  308
  Допаѓања:
  187
 5. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  На тие што ми се симнати на телефон
   
 6. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
 7. -alf-

  -alf- Староседелец

  Зачленет на:
  28 август 2015
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  82
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 9. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ауууу, многу добар текстов:rolleyes:
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
  Жал ми е ако не ги исполни твоите очекувања.
   

Сподели: