На колку години ја изгубивте невиноста?

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Под педофилија се разбира примарниот сексуален интерес на возрасни луѓе,
кон деца под 18 години.
Дали законот осудил некого како педофил или не,
не го менува фактот дека тој/таа
е педофил.
Поимот "педофил"е независен од законот.
Што кога некој има сексуални односи со дете,
тоа дете не е дораснато и зрело,
ужива во тие односи, а притоа и не е ни свесно
дека е искористено од возрасниот?

Дали доколку јас како полнолетно лице имам сексуални односи со малолетничка, пример јас 18, таа 16.. се сметам за педофил?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Имаше еден случај, мислам дека беше во Србија, каде машкото беше 16 годишен, а жената имаше над 30 ако се сеќавам добро. Таа му беше наставничка, тој беше ученик во средното училиште каде што таа му предаваше. Се беше јавно прикажано на телевизија, па ништо не се случи. Тие си кажаа дека вистински се сакаат и дека планираат и дете да имаат. И навистина, подоцна имаа и дете.

Педофилија е пореметеност и важи кај личности кои постојано, цел живот имаат сексуален интерес во малолетни личности, и тоа во многу помали деца најчесто, околу 11/12 годишни (и подолу). Исто така, треба да е поголема разликата меѓу партнерите (на пример 20 и 11). Мислам дека педофилија се важи и кога двајцата се малолетни, на пример едниот има 16/17, а другиот има 7/8.

Се на се, не би рекла дека во горенаведените примери станува збор за педофилија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trouble and Kaarikuto

Barney

Нов член
17 април 2013
23
15
3
20 години и уште без секс, си ја чекам вистинската бе :igra сум имал шанса не сум грдичок ама несакам да имам секс со некоја која што не ми прави мерак
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Направив мала чистка од оф-топиците, продолжете дискусија во рамки на темата.
 

Kanasai

Полноправен Член
8 мај 2013
38
19
8
27
На 14 години со тогаш најдобрата другарка од маалото :) Само на тоа се сеќавам од претходните години и интересна приказна беше само ме мрзи сега да пишувам жешко ми е (pivo)
 

Strumfeta

Полноправен Член
20 јуни 2013
57
91
18
На 20 ... со љубовта моја (inlove) Не сакам да зборам за чувството тогаш (уште не се осеќав комплет спремна (worried) ) ама ајде ... важно уште сме си заедно и си планираме брак сеа :showoff
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Barney