На кои концерти би сакале да одите?

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
Сакам на концерт на Енрике Иглесиас, едвај чекам да прави концерт ако не во Скопје барем во некоја соседна метропола и сигурно ќе одам, го обожавам и човекот и песните . . . и сакам hero да ми ја пее лично мене: )))
Сакам и на Бон Џови. ..
а на некои пак би одела, еве пример бев на Жељко Јоксимовиќ и сакам пак, човекот созадава феноменална атмосфера: )))
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
Сакам на концерт на Биберче! :kaka (веќе најкористено ми стана „смајливо“)

Сакам на Guns'n'Roses (оригинална постава), Judas Priest, Buckethead, Queen, Epica, Disturbed, AC/DC, Tupac, Pink Floyd, Evanescence, Malmsteen, Tech N9ne, па и Michael Jackson може.
За повеќето стварно што сакам ќе ми треба или ouija board или повторно обединување на групите, оти оригинална постава си сакам. Најбитно да е олд скул и квалитетно.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
Секој ден би одел на различни концерти , од секаков вид музика, дали е поп,рок, метал, техно, рап,реге итн...
Би ги пропуштил турбо фолкот од сите нации, а најмногу турбо џихатот.:D
Но сепак најмногу ако треба да одбирам еден тоа ќе биде- Travie McCoy и би сакал тоа да биде во некој гето клуб во Бостон.
Еве како изгледа на негов концерт.... опуштена атмосфера, убава забава, реге-рап, прекрасен сценски настап.:cool:
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

mapet69

Полноправен Член
13 април 2012
56
80
18
Од нашиве желбата ми се исполни, бев на Анастасија ко беја Долни Сарај, од странскиве сакам да одам на Club des belugas, Waldeck, Jan Garbareck...


 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нормално дека ќе кажам Avenged Sevenfold. :biggrin
Сакам и на: A Day To Remember, Parkway Drive, The View, Bad Religion, Stick To Your Guns, Agnostic Front, Your Demise, The Ghost Inside, Pennywise, NOFX, Descendents, The Bouncing Souls, The Gaslight Anthem, City And Colour, итн.
 
Последна промена:

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
455
650
1,093
Unknown
Ауф, ги има еден куп.
Прво, од нашите Нокаут дефинитивно. После толку пропуштени шанси, следна прилика мора да се оди.
Од странскиве на С.А.Р.С и Дубиоза ќе ми се исполни на 12ти па после идат на Coldplay, Linkin Park, G'n'R, RHCP, Florence + The Machine, Evanescense и уште некој.