На кои концерти би сакале да одите?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Од екс-ју бев на Бијело Дугме и Парни Ваљак, ми фалат уште Плави Оркестар, па да си заокружам... Иако оваа нема шанси да ми се отвари желбава... :(

Иначе Linkin Park, Avenged Sevenfold, Apocalyptica, Rasmus; Eminem; Tiesto.
 
  • Like
Реакции: 048, The_Mayor and Dee Dee

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
пошто сум слушател на скоро секаква музика....секогаш со нетрпение чекам да искочи некој концерт за да присуствувам...ако имам друштво одам со друштво, ако не сама :smug
 
  • Like
Реакции: 990Freak

LMFAO

Истакнат Член
8 април 2012
380
299
63
David Guetta, LMFAO, Afrojack, Avicii, Rihanna, Lana del Ray... многу има. :)
 

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
Би одел на... ABBA (да беа уште активни), Queen (во времето на Freddie Mercury), Amy Winehouse (да беше жива), Coldplay, Pink Floyd, Etta James (во времето кога беше активна. Истотака -- да беше жива), Vanessa Paradis, Phil Collins, Elton John, Savage Garden.

Oд поп изведувачи би одел и на: Adele (because глас), Beyoncé, Rihanna, Minogue, Gaga, Minaj. Ама, со сета почит кон обожавателите на овие изведувачи (во кои што и јас спаѓам, па ова е мое мислење) немам некои огромни очекувања од некои од овие -- во смисол на глас -- а за светкави ствари, рефлектори, сијалички и играње во долна облека или тесни работи - не се сомневам дека ќе биде океј.
 
  • Like
Реакции: Saladin and Selma