Најдолго патување со автомобил?

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
И јас сум шетан човек, два пати до Битола сум бил и еднаш за малку до Скопје :zelen
Најдолго со кола сум возел до Несебар или Белград.... не знам каде е подалеку. А најголема турнеа со автобус - апсолвенската.
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD

kones

Истакнат Член
14 февруари 2012
122
119
343
Најмеген(Холандија)-Виена-Дојран 2340 км со кола :D
 

Maks

Староседелец
Зар толку малку км има од Холандија до Дојран? (think)
Поблиску е 2190 км ако е релацијата преку Австрија на излаз Nickelsdorf и улаз Герм. Passau и се по автопатот бр. А3 после Duisburg се исклучува на А40, па кај градчето Moers на А57 кој излегува право во Холандија на автопат бр. А77 па А73 кој води до пат со број N324 кој води директно во Nijmegen, Посликовито опишано здравје:D, освен ако се сметани и километри ако има вртено нешто плус низ градиштата инаку е тука некаде околу 2190 км.
 
  • Like
Реакции: Marick14