1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдолго патување со автомобил?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Marick14, 9 август 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Скопје - Атина 700км
   
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Битола - Пефкохори 340км
   
 3. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  286
  Допаѓања:
  93
  Од Скопје до Киев без паузи 22 саати
  1910 километри
   
 4. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  98
  Тетово - Скопје ( тука застануваме на кафе ) - Врање - Владичин Хан - Алексинац - Ниш - Белград - Крагујевац - Ниш - Етно село " Моравски Конаци " - Косовска Митровица - Скопје - Тетово .
  Патувавме цели 3 дена , и секаде седевме половина час , освен во Врање , Белград , Крагујевац и Моравски Конаци ( каде направивме подолги паузи ) .
  Не знам колку километри точно направивме ( дека маж ми возеше ) , ама многу беа .
   

Сподели: