1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдолго патување со автомобил?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Marick14, 9 август 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Кое е најголемото/најдолгото патување на кое некој од вас бил со кола, колку километри било, кај бил, исто така може и некоја слика ако имате сликано.

  10_7_Johan_Willner_johner_ETS10576.jpg article-1096753-02D5C3C1000005DC-833_468x304.jpg
   
 2. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Тетово - Белград - Загреб - Бијелина - Белград - Тетово.
   
 3. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Скопје - Минск негде околу 2000 и нешто километри |-(
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Не знам колку километри има, но најдолго што сум патувала со автомобил е од Скопје до Дорстен - град во северозападна Германија, на 70км од Дортмунд. Стигнавме за 24 часа, од кои возачот спиеше 3, и мислам дека постојано возеше со 120 на час. Кога стигнавме таму, луѓето се чудеа како сме успеале за толку кратко време да стигнеме.
   
 5. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  1989 година охрид, скопје, ќустендил, Софија сега за сега таја ми е најдолга релација
   
 6. Snape

  Snape Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  402
  Скопје - Ровињ ( Хрватска) 18 саати со автобус. :confused: A со кола исто до таму само што се патува 15 часа.
   
  На Foxboro му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Штип - Софија - Пловдив - Штип со кола... Релација околу 650 км.
  Долгите патувања ми се секогаш со камионот од кое најдолго е
  Штип - Сургут (Русија) - Штип... Релација од околу 10300 км за која ми требаше околу 160 саати прописно возење со законските паузи за теретно возило односно 9 саати возење на ден, знам дека ме немаше дома околу 15-16 дена. :D
   
 8. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  а чекај да те прашам да не возиш камион а :) ???​
   
 9. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Да :)
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 10. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Неготино - Софија со кола
  Неготино - Белград со воз.
   

Сподели: