Најдобро место за славење на матура/дипломска

Најдобро место за славење:

 • Дискотека

  Votes: 1 5.0%
 • Кафана

  Votes: 2 10.0%
 • Хотел

  Votes: 4 20.0%
 • Во друг град

  Votes: 1 5.0%
 • Смачено ми е веќе од матури/дипломски

  Votes: 7 35.0%
 • Ресторан

  Votes: 5 25.0%

 • Total voters
  20

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Дури и втора вечер сте имале??
Ние имавме 1 2 и 3 вечер... ама јас на 2 и на 3 не бев... за 3 не ми е мака, ама за 2 многу... на 2 се собираме само децата без класните, а на 3 сме класот со класната :)
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ние имавме 1 2 и 3 вечер... ама јас на 2 и на 3 не бев... за 3 не ми е мака, ама за 2 многу... на 2 се собираме само децата без класните, а на 3 сме класот со класната :)
Ќе треба и ние во Скопје да го примениме тоа.
 
 • Like
Реакции: Caci

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
E! Потпишувам.Посебно ми се допадна првиот дел од постот.
Моја соученичка беше плеснала 12 илјадарки за еден фустан кој не беше нешто посебно,1400 за штикли и чанта за 1500 денари.Мислам WTF?И пак не беше најубава.Имаше некои кои се беа облекле едноставно и беа најубави отколку таа за која зборев.Не,овде не искажувам знаци на љубомора туку чудење и поставање самата себеси прашање дали девојчето ке го облече друг пат фустанот или ке го чува дома колку да зафака место и да собира прашина?
Брат ми кога дипломираше не сакаше да слави и сите се согласивме со неговата одлука.Баш заради болдираното.Многу личности кои познавам од кога дипломираа си седат дома или работат на машина.
Еве ке го земам пример мојот братучед.10 години од кога дипломира возе човекот такси а има жена и дете.
Ама ако мора да одговарам на прашањето би рекла најубаво во дискотека со друштвото а постарите роднини куќни пријатели во некоа кафеана доколку си одлучи семејството.
Парите не се никаков предуслов за да бидеш убав/а на матура.Само што кај нас владее тоа дека некоја купила фустан од солун и чинел 300 евра, а некој купил од гтц за „мочани’ 15 илјадарки.Тука владее тој натпревар помеѓу „убавиците“ кои баш на таа вечер наместо да личат на млади девојки, личат на тетки од по 30+ години.
Најтрагично е што уште од самиот почеток соблекуваат штикли да играат на маса, кинат хулахопки, најчесто се труп пијани и ако сеуште има некоја што нема изгубено невиност, вечерта е моментот за тоа! И тоа со дечкото кој и бил нај непривлечен.
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
136
1,053
Јас сакав наместо ресторани-кафани,да одевме на екскурзија во Охрид,или на релација Будимпешта-Прага-Виена.Поефтино така заминуваме,отколку тоа по ресторани-кафани.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Па има и во хотел јадење и пиење и во диско има пиење,ако одат за јадење можат дома да си слават,така за јадење ако е претежно славењето нај убаво е во 7ца или во Вегера пример (think):facepalm2
 
 • Like
Реакции: escape