Најдобро место за славење на матура/дипломска

Најдобро место за славење:

 • Дискотека

  Votes: 1 5.0%
 • Кафана

  Votes: 2 10.0%
 • Хотел

  Votes: 4 20.0%
 • Во друг град

  Votes: 1 5.0%
 • Смачено ми е веќе од матури/дипломски

  Votes: 7 35.0%
 • Ресторан

  Votes: 5 25.0%

 • Total voters
  20

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Дајте предлог ваш, кое би било најдоброто место за славење на матура или дипломска, и зошто баш тоа место.
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Матурата од училиште ни беше во Салида....прекрасно поминавме....викнавме музика да ни свири до центар.....во 2 ноќта....деновите низ Прилеп имаше индијанци, свиреа на плоштад..Знам дека не снимаа додека цела сурија индустријалци слегувавме в град. И на крај полицијата ни ги зеде свирачите со образложение дека нарушувале јавен ред и мир.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Дома не сакав да се слави матура......и на крај.......ми донесоа гости......и нервозен заминав на матура.....знам дека врската ми беше изместена...па ме зафркаваа женската да не ме малтретирала :) знам дека нервозата ми помина со вотката
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Преку глава од тие матурски/дипломски вечери.За неколку часа забава се троши многу време за подготовка, трчање за облека, трошење пари за одела/фустани кои само еднаш ќе се облечат и потоа ќе се покажуваат на деца/внуци.Сето тоа за мене е кич.
Матура.
За што славење?Што син ми едвај ќе заврши средно со двојки? Тоа да го славам па уште и да му уплаќам за полагање за кола?

Димпломска е исто срање друг мирис.Што ако си завршил факс?Си добил ли стипендија за да продолжиш со дошколување во странство или пак те вработиле во јака фирма?Или славиш затоа што после 6 години студирање и подмитување си добил обична хартија од која се’ што можеш да направиш е да ја урамиш или пак да ја бутнеш во подрум за да не фаќа прашина по дома.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Мене највеќе ме нервира кога се потресуваат ко којзнае што е таа матура или дипломска. Па идат кај Дадар, па купуваат облека од Франција, Германија. Сакоа купуваат, кои само тогаш ќе ги носат. Јас ич не се замарав кога ми беше матурата. Една кошула едни панталони и толку. Сако ич не ни размислував да купам. За што да го купам, за да ми седи во плакар ли? Тие пари што ќе ги дадам за сакото ќе ги дадам за одмор.

А дома си славев матура, беа неколку роднини и тоа е....не викав музика дома и такви глупости. Исто и за дипломската сега ќе направам. А и добро е што нема да славиме со факултет. Паметен ректор. :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Глупости во боја..
*

Смачено ми е веќе од матури/дипломски
 
 • Like
Реакции: Dee Dee

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Преку глава од тие матурски/дипломски вечери.За неколку часа забава се троши многу време за подготовка, трчање за облека, трошење пари за одела/фустани кои само еднаш ќе се облечат и потоа ќе се покажуваат на деца/внуци.Сето тоа за мене е кич.
Матура.
За што славење?Што син ми едвај ќе заврши средно со двојки? Тоа да го славам па уште и да му уплаќам за полагање за кола?

Димпломска е исто срање друг мирис.Што ако си завршил факс?Си добил ли стипендија за да продолжиш со дошколување во странство или пак те вработиле во јака фирма?Или славиш затоа што после 6 години студирање и подмитување си добил обична хартија од која се’ што можеш да направиш е да ја урамиш или пак да ја бутнеш во подрум за да не фаќа прашина по дома.
E! Потпишувам.Посебно ми се допадна првиот дел од постот.
Моја соученичка беше плеснала 12 илјадарки за еден фустан кој не беше нешто посебно,1400 за штикли и чанта за 1500 денари.Мислам WTF?И пак не беше најубава.Имаше некои кои се беа облекле едноставно и беа најубави отколку таа за која зборев.Не,овде не искажувам знаци на љубомора туку чудење и поставање самата себеси прашање дали девојчето ке го облече друг пат фустанот или ке го чува дома колку да зафака место и да собира прашина?
Брат ми кога дипломираше не сакаше да слави и сите се согласивме со неговата одлука.Баш заради болдираното.Многу личности кои познавам од кога дипломираа си седат дома или работат на машина.
Еве ке го земам пример мојот братучед.10 години од кога дипломира возе човекот такси а има жена и дете.
Ама ако мора да одговарам на прашањето би рекла најубаво во дискотека со друштвото а постарите роднини куќни пријатели во некоа кафеана доколку си одлучи семејството.
 
 • Like
Реакции: Dee Dee and Ludaca

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
414
663
27
Pax Terra
Најдобро место за славење матурска, музика, алкохол и сите на некоја Плажа. Каква облека за матурска, облечен ко за на плажа :D:D:D:D
 
 • Like
Реакции: Dee Dee and Caci

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
27
Струмица
Јас сепак не би се согласила со повеќето мислења... тоа според мене е последната вечер и најубавата вечер... на матурската си поминав најубаво и ми останаа многу спомени од истата, мака ми е сега многу што не бев 2 вечер :( а за делот на фустаните се согласувам со вас, не треба многу пари да се фрлат по тие работи, поедноставно, поубаво... сепак еднаш во животот си средношколец и дипломираш, па затоа и ги подржувам тие забави ;)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Јас сепак не би се согласила со повеќето мислења... тоа според мене е последната вечер и најубавата вечер... на матурската си поминав најубаво и ми останаа многу спомени од истата, мака ми е сега многу што не бев 2 вечер :( а за делот на фустаните се согласувам со вас, не треба многу пари да се фрлат по тие работи, поедноставно, поубаво... сепак еднаш во животот си средношколец и дипломираш, па затоа и ги подржувам тие забави ;)
Дури и втора вечер сте имале??
 
 • Like
Реакции: Dee Dee