1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 14 мај 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Што има ти да одговараш кога не си прозвана :biggrin
   
  На slb_bobo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Careforwhat

  Careforwhat Полноправен Член

  Зачленет на:
  2 март 2013
  Мислења:
  41
  Допаѓања:
  34
  Не е изговор,ама...смешно е.
  Требаше зимава една другарка да ми дојде на гости,навечер околу 8.И сега,јас се заборавив на фб,ко бо обичај,а собава ЛОМ,катастрофа и коа гледам 15 за 8...и ме фати паника,шо како,ова она.. И одма и звонам на домашен,и викам:"Aбе дај,дојди покасно јас уште сум демек на гости,дур да стигнам дома,па додека ова она,дај дојди покасно,околу 8 ипол барем". И другаркава,сеа ме слуша,ама чудно ништо не кажува.. Наеднаш,ме остава јас да се расприкажам и ми вика:"Како тоа си кај баба ти,а ми се јавуваш од твојот домашен?? " - Таа да ти имала,она не знам точно како се вика,за да го видиш бројот што те бара.....
  Лелеееее,после тоа............. :sram бруки,срамови ме издедоа (worried)
   
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Имам работа
  Неможам сега,ќе ти се јавам после
   

Сподели: