1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 14 мај 2012.

 1. Trouble

  Trouble Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,516
  Допаѓања:
  2,621
  Стандард изговори кога доцнев на школо пошо живеев уџум ми беа "Имаше сообраќајка на Бит-Пазар, 20 минути чекав автобус, Автобусот не застана кај мене на станица пошо беше пун, Имаше тепачка во 2ка, Албанците се спукаа па стоевме у место 15 минути"... итн итн...За излегуванње... За кога каснам си е стандард "ми кидна автобусот, а кога сум договорена а ме мрзи да искачам тогаш секој пат различен си имам, ама пошо се многу ме мрзи да ги пишувам" :giggle најоргинален изговор до сега шо го имам слушнато: " извини што доцнам ама неможев да излезам порано пошо 15 минути го оживував хрчакот" :eek wtf?! :D
   
 2. 9gagger

  9gagger Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 април 2012
  Мислења:
  112
  Допаѓања:
  155
  Наставничке не научив. Кога дојдов од училиште имав гости, попладнето спиев, а вечерта имав температура мајка ми ми рече да одмарам да не учам.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677
  немам батерија на телефонот....
   
 4. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  со изгивирив најчесто се вадам во зима неможам да дојдам сега само што се избањав ќе настинам ... имам гости неможам да искочам и уште некои
   
 5. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  По барање на гледачите, повторно се емитува серијата Љубов и Казна

  Сител.....(facepalm) ќе се отепааааммммммм
   
  На МериСелест му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Детето се задавило ама не умрело - од една моја другарка :D
   
 7. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  мајка ми лежи дома болна бев у болница да ја посетам :frantic
   
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Изговори при кои некој си прави од здрав,болен некој свој близок,не глуп изговор,попрво би кажала мизерен.
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,300
  Допаѓања:
  2,081
  Нее,не можам да дојдам,имам за учење :rofl
   
  На Badgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Не го слушнав телефонот....празна ми е батеријата...|-(
   
  На Давор му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: