1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 14 мај 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  И така преку овој муабет на шала, се роди идеја за темава.. Marick14 еве ти тема:
  Кој се наглупавите изговори што некогаш сте ги слушнале или кажале? Јас ќе напишам подоцна не ми текнува во моментов, мозоков ми е на пауза.. :D:rofl
   
  На Dee Dee и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Мојот, кога ме стана глупавата наставничка по Географија и ми вика: „Ти зошо се смејш?“ А јас како да и кажам дека за неа, па и викам „па наставничке заа...корицава де, од тетраткава.Смешна е“ и после и олесна, мислеше дека за неа се смеам.Не дека грешела ама....
   
  На TIGERWOMAN31SK, Hexasto, Dee Dee и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  А еднаш ко помал, се јавував на телефон кај еден другар на брат ми, и се јави чичко му и јас исклучив од срам и после ме прашува „Оти бе исклучи?“ и ја му викам, „абе ми падна телефонот, се изваде батеријата“ хаха (facepalm)
   
  На Caci, Dee Dee, The Tramp и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Baron89

  Baron89 Полноправен Член

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  50
  најкрш изговор ме прасува дугарка зс не дојде на гости кај мене
  и јас и викам абе ми се најавија гости ама недојдоа и на пола ни сум кај тебе да дојдам ни сум да ги цекам
  а не дека бесе така спиев како сом али нема врска
   
  На Dee Dee и Гонзо им се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  обврски...работа...пак работа...па дури и кога не се работи за тоа...ама знам дека на тоа нема никој да ми замери...не дека е глуп изговор,ама дека најчесто го користам и најлесно поминувам...ама штом лажам,глуп е
   
  На Hexasto, Dee Dee, Ludaca и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Не можам да дојдам , ми дојде кумот на гости- шо би рекол покојниот Ѓорги Колозов:zelen
   
  На 84 sk_Y ^_-, Hexasto, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 7. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  :rofl:rofl

  Дома кога речат нешто по мене и јас одговорам „Сеа“ и видат не видат одат сами си земат :biggrin

  И да некогаш коа некој ме замара викам „Треба да учам“

  [​IMG]
   
  На 84 sk_Y ^_-, cece17, Sugar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  не сум тук, потковувам болви
   
  На TIGERWOMAN31SK, Hexasto, mila mila и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Dee Dee

  Dee Dee Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  468
  Хахаха абе ненормални едни ме изнасмеавте..
  Инаку глупо е ко ми звонат а не ми се прај муабет и ке ги одбијам го гасам тел и демек ми цркна батеријата..
  И ко ме терат некаде да одам мене стално ме болиТ нешто.. (зато поарно само да си одат :giggle)
  и не ми текнува друго...ко ке ми текне(ако ми текне) ке допишам :D
   
  На cece17, Hip.Hop_MKD и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 10. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Се гледам со кокошката, му матам јајца на петелот не ме замарај молимте
   
  На Viktor k и Dee Dee им се допаѓа ова.

Сподели: