Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Кај најде баш денес што не ми кажа вчера да се подготвам :) Брат неможам да дојдам во кафана ќе учам за испит ( а всушност седиш на фб цела вечер) , Не сум дома се туширам :)
 
  • Like
Реакции: cece17

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
- не излегувам в чаршија оти е ладно:^)
- денес е ден за бањање...не се оди нигде...се седи дома...:|
- неам пари ( а секој месец е со нов телефон )(nod)

и многу други .. сеа тие ми текнаа...|-(
 

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
27
На некој пуст остров
5 пати објаснувам едно исто и накрај другарка ми ме прашува што сум кажувала, а како изговор на тоа дека не чула: Бев во веце! (а нема врска)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Изговори од типот „Сите така направија“ ми прават чудни реакции во стомакот. Ми доаѓаат повраќаници од такви глупави изговори.
 
  • Like
Реакции: melpomena