1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупи изговори што сте ги слушнале/кажале

Дискусија во форумот 'Хумор' започната од Hip.Hop_MKD, 14 мај 2012.

 1. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Кај најде баш денес што не ми кажа вчера да се подготвам :) Брат неможам да дојдам во кафана ќе учам за испит ( а всушност седиш на фб цела вечер) , Не сум дома се туширам :)
   
  На cece17 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  :rofl
   
 3. Индискo оревче

  Индискo оревче Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 април 2012
  Мислења:
  74
  Допаѓања:
  99
  Закаснав пошо брачедине си играја со телефонот и сатот ми го сменале. Right! :D
   
  На N|ghtmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  - не излегувам в чаршија оти е ладно:^)
  - денес е ден за бањање...не се оди нигде...се седи дома...:|
  - неам пари ( а секој месец е со нов телефон )(nod)

  и многу други .. сеа тие ми текнаа...|-(
   
  На Hexasto, parvati, Hip.Hop_MKD и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  5 пати објаснувам едно исто и накрај другарка ми ме прашува што сум кажувала, а како изговор на тоа дека не чула: Бев во веце! (а нема врска)
   
 6. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039
  Најглуп изговор што сум го слушнала премногу си добра за мене. Ејјјј не ми се верува :besen
   
  На МериСелест и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 7. Sugar

  Sugar Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  501
  Допаѓања:
  1,110
  Не го слушнав ( телефонот ) .
  [​IMG]
   
  На 9gagger, Mila Kunis, Hip.Hop_MKD и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  најглупо нешто ми е кога ке слушнам како машко на женско вика „МУРИ“
  незнам ногу ми е одвратен тиа збор
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Изговори од типот „Сите така направија“ ми прават чудни реакции во стомакот. Ми доаѓаат повраќаници од такви глупави изговори.
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.
 10. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  9fcf19074f50434-vert.jpg

  Глуп или не, најредовен изговор е овој...
   
  На TIGERWOMAN31SK, Nightmare_f и Hexasto им се допаѓа ова.

Сподели: