1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупави реклами

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Altaïr, 29 декември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574


  Поглупава реклама нема од оваа, и другите за скопско се за никаде ама со оваа реклама е достигнато дното полошо од ова не може да се направи.
   
 2. Io Sono

  Io Sono Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2015
  Мислења:
  422
  Допаѓања:
  440
  What has been seen cannot be unseen...
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  ^^Има има.
   
  На The Tramp, Electra и Altaïr им се допаѓа ова.
 4. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Не можам да најдам нова реклама за трактори, сега додека трае европсково во кошарка ја вртат на сител и сител 3 цело време. Значи толку е глупава што оваа што сум ја ставил погоре може вода да и носи. Главниот лик во рекламата е една ќелава грдосија која ако се види во огледало сам себе ќе се исплаши од што е грд. Премногу глупава реклама жими се, не можам да ја најдам на јутуб иначе ќе ја ставев.
   
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Како е можно толку глупави реклами да има. Оваа новава за Суташ е милион пати полоша од најлошата, не е нормално тоа. Па што е најтрагично ја даваат почесто, тоа песната никаква почнав да ја сонувам. Јас да бев ќе ми беше срам таква реклама да пуштам.
   
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  чек, чек вие под глупи реклами сметате реклами со catchy phrases, што ќе те насмејат и ќе те натерат да го запомниш рекламираното? :facepalm2 За мене тоа е паметна стратегија од страна на маркетиншкиот тим, и во никој случај не е глупа.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  A? Која е таа кечи фрејз во шише набутано до грло на кајмакот или ја овие што се турските што ги кажа @Altaïr ? Или во оние глупите реклами на Скопско со туркање фиќовци и заводникот на клупа со песните на Шпато?
   
 8. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  со Кајмакот - е безвезе - да. За Скопско, лошо е сценариото кое го немаат.
  Зборував за онаа со тракторите која кога првпат ја слушнав се пресмеав, таа е кечи, и онаа со кондомите, влошки ор ватевр што беше, чија песната од што беше глупава мене ми паѓаше смешна. И после ти останува глупиот текст у мозок. И Суташ ми се смешни, уај, поради глупите песни.. Суташ ајран отвори, нанана нанаан. Не се баш кечи у смисла да ти го задржат вниманието, ама се доволно глупави да ги запамтиш, а ко веч си ја запамтил рекламата, таа си ја исполнила целта. Доволно е рекламата да има глуп текст и да те насмее, за да биде добра реклама бар за мене.
  Под глупава реклама подразбирам реклама што кај е без везе нема ја ни исполнува целта да ја запаметиш. Ко таа со Кајмакот, ко онаа за чипсот што моментално иде на ТВ - Многос доброс или шта веч.
   
  #18 The Tramp, 7 декември 2015
  Последна промена: 7 декември 2015
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942

  Кога сме кај глупавите реклами.
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Јас не се смеам на глупави реклами, се смеам на смешни. Рекламата треба да има добар текст и добро да е направена за да те насмее и да е добра, а не обратно. :)
  Рекламите за Суташ не само што не се смешни туку и се срамни, тој што ја направил треба да се срами. Истото важи и за оваа што си ја ставил за Вип, тоа се тие таленти.
   

Сподели: