Најглупави реклами

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel

Поглупава реклама нема од оваа, и другите за скопско се за никаде ама со оваа реклама е достигнато дното полошо од ова не може да се направи.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не можам да најдам нова реклама за трактори, сега додека трае европсково во кошарка ја вртат на сител и сител 3 цело време. Значи толку е глупава што оваа што сум ја ставил погоре може вода да и носи. Главниот лик во рекламата е една ќелава грдосија која ако се види во огледало сам себе ќе се исплаши од што е грд. Премногу глупава реклама жими се, не можам да ја најдам на јутуб иначе ќе ја ставев.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Како е можно толку глупави реклами да има. Оваа новава за Суташ е милион пати полоша од најлошата, не е нормално тоа. Па што е најтрагично ја даваат почесто, тоа песната никаква почнав да ја сонувам. Јас да бев ќе ми беше срам таква реклама да пуштам.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
чек, чек вие под глупи реклами сметате реклами со catchy phrases, што ќе те насмејат и ќе те натерат да го запомниш рекламираното? (facepalm) За мене тоа е паметна стратегија од страна на маркетиншкиот тим, и во никој случај не е глупа.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
A? Која е таа кечи фрејз во шише набутано до грло на кајмакот или ја овие што се турските што ги кажа @Altaïr ? Или во оние глупите реклами на Скопско со туркање фиќовци и заводникот на клупа со песните на Шпато?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
A? Која е таа кечи фрејз во шише набутано до грло на кајмакот или ја овие што се турските што ги кажа @Altaïr ? Или во оние глупите реклами на Скопско со туркање фиќовци и заводникот на клупа со песните на Шпато?
со Кајмакот - е безвезе - да. За Скопско, лошо е сценариото кое го немаат.
Зборував за онаа со тракторите која кога првпат ја слушнав се пресмеав, таа е кечи, и онаа со кондомите, влошки ор ватевр што беше, чија песната од што беше глупава мене ми паѓаше смешна. И после ти останува глупиот текст у мозок. И Суташ ми се смешни, уај, поради глупите песни.. Суташ ајран отвори, нанана нанаан. Не се баш кечи у смисла да ти го задржат вниманието, ама се доволно глупави да ги запамтиш, а ко веч си ја запамтил рекламата, таа си ја исполнила целта. Доволно е рекламата да има глуп текст и да те насмее, за да биде добра реклама бар за мене.
Под глупава реклама подразбирам реклама што кај е без везе нема ја ни исполнува целта да ја запаметиш. Ко таа со Кајмакот, ко онаа за чипсот што моментално иде на ТВ - Многос доброс или шта веч.
 
Последна промена:

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
со Кајмакот - е безвезе - да. За Скопско, лошо е сценариото кое го немаат.
Зборував за онаа со тракторите која кога првпат ја слушнав се пресмеав, таа е кечи, и онаа со кондомите, влошки ор ватевр што беше, чија песната од што беше глупава мене ми паѓаше смешна. И после ти останува глупиот текст у мозок. И Суташ ми се смешни, уај, поради глупите песни.. Суташ ајран отвори, нанана нанаан. Не се баш кечи у смисла да ти го задржат вниманието, ама се доволно глупави да ги запамтиш, а ко веч си ја запамтил рекламата, таа си ја исполнила целта. Доволно е рекламата да има глуп текст и да те насмее, за да биде добра реклама бар за мене.
Под глупава реклама подразбирам реклама што кај е без везе нема ја ни исполнува целта да ја запаметиш. Ко таа со Кајмакот, ко онаа за чипсот што моментално иде на ТВ - Многос доброс или шта веч.
Јас не се смеам на глупави реклами, се смеам на смешни. Рекламата треба да има добар текст и добро да е направена за да те насмее и да е добра, а не обратно. :)
Рекламите за Суташ не само што не се смешни туку и се срамни, тој што ја направил треба да се срами. Истото важи и за оваа што си ја ставил за Вип, тоа се тие таленти.