Најглупави реклами

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Има тема за интересни реклами ама нема за глупави, а сите знаеме дека има прееемногу глупави реклами, дури и повеќе од интересни.

На пример мои фаворити за најглупа реклама ми се: Рекламата за Airwaves каде се глупираат тие лудаците, за оној сокот Gute Fruchte со дрољата Маријана и сите реклами на Оне и Вип. Се извинувам не можам да барам видеа, ама ги знаете сите. Тоа се толку ретардирани реклами што не може да се опише.

Епа значи исто како и во другата тема, така и овде. Не мора да се наши рекламите, може и странски некои. :)
 
  • Like
Реакции: Loner

rain-bow

Истакнат Член
21 ноември 2014
174
79
338
Новите реклами за фанта....толку им беа добри порано, а сега се тапа. И секако сите реклами за влошки.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Мене најглупи ми се оние со омекнувачи што се и со прашоци за шерење. Како некој си таму прашок добил награда за најдобар прашок во Европа и сл.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,738
5,270
1,183
Disco
Знаењето е сила, знаењето е моќ, животот е твојот избор, дрогата демнее, анти-абортус моронштините, трече дете, обраќање на бог на маќедонците (преку пророкот Ниче Маќедон) и еден куп државно финансирани реклами кои освен за финансиски малверзации служат и како доказ дека дебили никогаш не недостасувале на овие простори...
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Знаењето е сила, знаењето е моќ, животот е твојот избор, дрогата демнее, анти-абортус моронштините, трече дете, обраќање на бог на маќедонците (преку пророкот Ниче Маќедон) и еден куп државно финансирани реклами кои освен за финансиски малверзации служат и како доказ дека дебили никогаш не недостасувале на овие простори...
Ги зааборави оние да се храниме здраво...:) и се разбира да возиме совесно нали? :)
 
Последна промена:
  • Like
Реакции: Prashina and Outrider

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
рекламата за сокот Gute Fruchte каде Маријана ,,инзвонредно''говори германски
рекламата за мастики каде луѓето дуваат на се и мислам дека тоа е најдаваната рекламата затоа што ја даваат на секои 2 минути
рекламата за супи каде цело семејство свиркаат и тропкаат со лажиците
 
  • Like
Реакции: malo

Marcello

Староседелец
17 декември 2014
110
52
628
30
Најглупа реклама ми е онаа за кредит од стопанска банка. Еден татко со синот загледуваат во излог телевизор и се возбудува татково премногу, почнува да се лепи за стаклото.

Еве ја рекламата (скратено делот што го пишав)
 

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Оние од владата за здрава исхрана и внесување на доволна количина на влакна...
...за полесно празнење. Ако сакаат можат тие од владата да споделат неколку искуства околу празнењето со народот. Бабите од соседството ќе бидат многу среќни кога ќе дознаат дека дури и тие од „горе“ се хранат (и празнат) како нив.
 
  • Like
Реакции: Altaïr and Outrider