1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупави реклами

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Altaïr, 29 декември 2014.

 1. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Има тема за интересни реклами ама нема за глупави, а сите знаеме дека има прееемногу глупави реклами, дури и повеќе од интересни.

  На пример мои фаворити за најглупа реклама ми се: Рекламата за Airwaves каде се глупираат тие лудаците, за оној сокот Gute Fruchte со дрољата Маријана и сите реклами на Оне и Вип. Се извинувам не можам да барам видеа, ама ги знаете сите. Тоа се толку ретардирани реклами што не може да се опише.

  Епа значи исто како и во другата тема, така и овде. Не мора да се наши рекламите, може и странски некои. :)
   
  На Loner му/ѝ се допаѓа ова.
 2. rain-bow

  rain-bow Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 ноември 2014
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  79
  Новите реклами за фанта....толку им беа добри порано, а сега се тапа. И секако сите реклами за влошки.
   
 3. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,683
  Допаѓања:
  3,863
  Онаа за милка и за суташ ...
   
 4. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Мене најглупи ми се оние со омекнувачи што се и со прашоци за шерење. Како некој си таму прашок добил награда за најдобар прашок во Европа и сл.
   
 5. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Знаењето е сила, знаењето е моќ, животот е твојот избор, дрогата демнее, анти-абортус моронштините, трече дете, обраќање на бог на маќедонците (преку пророкот Ниче Маќедон) и еден куп државно финансирани реклами кои освен за финансиски малверзации служат и како доказ дека дебили никогаш не недостасувале на овие простори...
   
  На 990Freak, MoonFairy и existence им се допаѓа ова.
 6. MoonFairy

  MoonFairy Староседелец

  Зачленет на:
  28 септември 2012
  Мислења:
  1,276
  Допаѓања:
  1,897
  Ги зааборави оние да се храниме здраво...:) и се разбира да возиме совесно нали? :)
   
  #6 MoonFairy, 31 декември 2014
  Последна промена: 31 декември 2014
  На Prashina и Outrider им се допаѓа ова.
 7. Lettie

  Lettie Нов член

  Зачленет на:
  4 јануари 2015
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  3
  Суташ Ајран ..
   
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  рекламата за сокот Gute Fruchte каде Маријана ,,инзвонредно''говори германски
  рекламата за мастики каде луѓето дуваат на се и мислам дека тоа е најдаваната рекламата затоа што ја даваат на секои 2 минути
  рекламата за супи каде цело семејство свиркаат и тропкаат со лажиците
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Најглупа реклама ми е онаа за кредит од стопанска банка. Еден татко со синот загледуваат во излог телевизор и се возбудува татково премногу, почнува да се лепи за стаклото.

  Еве ја рекламата (скратено делот што го пишав)
   
 10. TheQueen

  TheQueen Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 ноември 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  376
  Оние од владата за здрава исхрана и внесување на доволна количина на влакна...
  ...за полесно празнење. Ако сакаат можат тие од владата да споделат неколку искуства околу празнењето со народот. Бабите од соседството ќе бидат многу среќни кога ќе дознаат дека дури и тие од „горе“ се хранат (и празнат) како нив.
   
  На Altaïr и Outrider им се допаѓа ова.

Сподели: