1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најглупави реклами

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Altaïr, 29 декември 2014.

 1. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Милчо го бива за долгометражни, ама за кратки не баш. Имаше и претходно бламажи со тие рекламите за Охрид, ова со Скопско се дното.
   
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,620
  Најискрено но у задње време ептен дебилни реклами ми се овие со инстаграм концепција, реклами кои нудат совршен утопистички свет без нервози, најчесто во кадар стои еден еднорог кој испрдува виножитца, музика некоја од оние њуејџ пијано сонати, безгрижни насмевки на девојки кои прекупотребно користеле белило за заби, дечиња со по двајца родители кои редовно посетуваат бјути салон со совршено искубани веѓи и депилирани груди... Вокабулар збогатен од неколку фрази кои имаат буквално исто значење но покажуваат колку речитоста е многу важна.
  Сето тоа за главниот продукт кој ти го рекламираат е потрошувачки кредит за банки/здрава исхрана која чини ѓавол ипол/топ-шоповина.
   
 3. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  Абе искрено од филмовите само Пред дождот го имам целосно гледано и то дури 2 пати :biggrin. Другите, освен исечоци, не сум ги гледала нити планирам да ги гледам. Не ги можам, многу ми се мачни. Рекламите од друга страна, ми се онака релаксирачки, шо знам, можеби е заради музичето, можеби ради нешто друго, ама кога и да ги начекам ги гледам и си се насмевнувам.
   
 4. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  рекламите за Охрид ги пуштаа пролетва в кино пред филмовите и се одлични. Кој што сака нека збори. А и рекламиве погоре што ги имат снимено ми се свиѓаат.
  П.С. Освен Пред дождот ѕирни го и Dust, не е на тоа ниво, ама не е лош. Сенки го има печатот на Милчо, неговиот стил на снимање, послаб е троа од двава претходни, ама мил ми е, а Мајки уште му го немам погледнато. :)
   
 5. Alaysa

  Alaysa Полноправен Член

  Зачленет на:
  17 декември 2015
  Мислења:
  67
  Допаѓања:
  15
  Суташ, ќ умрам (facepalm) ахх и always обавезно :patos
   
 6. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  613
  :rofl:patos
  images.jpg images (3).jpg images (1).jpg images (2).jpg
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Always и Vip реклами исто и вмродпмне и сдсм реклами
   
  На Неутрален Критичар му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: