1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички вести

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 9 март 2012.

 1. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Новата на Здравко со Влатко Стефановски.Снимана е во Скопје и Охрид.Натали ми е одвишок.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Темпера извадија нова песна, веројатно се крчка некој албум. Tempera се Архангел со нов вокал и сосема нов звук.

  Еве ја и претходната
   
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Од евентот Прва предпромотивна авторска BetaHouse свирка:

  Другари и другарки! Како што веќе знаете, во просториите на Betahouse активно ви го спремаме нашиот прв албум! ( добро де, една мала просторија е )
  Е сега, има многу време додека тој материјал да дојде до вас, а ние многу сакаме да ги чуете нашите нови песни, тие што се веќе направени, и да ни кажете ваше мислење!
  Поради тоа, ве покануваме на нашата прва предпромотивна авторска свирка!!!
  Ќе свириме на музички евент во Skopje City Mall, денот е четврток 26ти Јуни, почнуваме во 21:00!

  Ќе има многу други изведувачи како биг бендот на МРТ, Марга Сол и останати, ќе биде целодневна весела журка, ние почнуваме точно во 21:00! Сетот не е многу долг, не каснете ќе не пропуштите!

  Бидете добри, се гледаме во четврток!!!

  Betahouse band.

  Да се потсетиме на нивните 2 хита:


   
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  На 18-ти месецов Hardfaced пуштаат нов албум "Dying Lake". Очекувам јака свирка наскоро!

   
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  2-3 свирки месецов...

  HARDFACED - Промоција на новиот албум "Dying Lake"


  1904215_10152469763866656_8381470675588385542_n.jpg

  На 18-ти Октомври (Сабота), бар Браво во Скопје, од 21:00 часот.
  Влез бесплатен, цена на албум 200 денари.


  КАЈ ШТО МРАКОТ ПОЧНУВА 2

  10653763_852839791417319_7088551275865594289_n.jpg

  МЕТАЛ!!!

  Концерт кој што ќе се случи на 24 Октомври 2014!

  Ќе ве забавуваат бендовите:

  Unending Fury - Скопје
  Serpentine Fire - Скопје
  Serdaroth - Скопје/Бугарија/Милано
  Agnikai MKD - Куманово
  Furion - Скопје/Радишани

  Место на случување: Chopper Club "Clubhouse 3313" (се наоѓа на бул. Илинден, на 100 метра од ресторанот „Имес“.

  Пијачки по многу пристапни цени!

  Точено пиво 0.5 - 60 ден.
  Водка - 50 ден.
  Коњак - 50 ден.
  Џек - 100 ден.
  Ракија - 30 ден.
  Џек и кола - 130 ден.
   
  #46 MissChievous, 13 октомври 2014
  Последна промена: 13 октомври 2014
  На Aristokrat му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  имам вишок карта за на Владо Георгиев има ли некој заинтересиран односно сериозен за на концерт ?? ч)
   

Сподели: