Музички вести | Црнобело Форум

Музички вести

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Во оваа тема известувајте нови работи поврзани со музиката.
-Нови песни/спотови/награди...
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Спотот за евровизиската песна на Калиопи.
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123

Новата песна од Кејти Пери. :)

Новиот спот од Енрике :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Промоција на новиот албум на SMUT - "Мемоарите на скршениот човек" + промоција на прв видео запис за песната "Срце на бина"!

ЛОКАЦИЈА: КАФЕ ЉУБОВ
ПОЧЕТОК: 20:00 - 22:00h
ДАТА: 10 Април 2012

Новиот албум ќе се продава по ПРОМОТИВНА цена од 200 денари!!!

НАПОМЕНА: Промоцијата не е концертна, ќе се слуша албумот и ќе се гледа спотот!
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Изгледа само јас ги следам најновите музички вести.:D

Новиот спот од Кристина Арнаудова. :)