1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички вести

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 9 март 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Во оваа тема известувајте нови работи поврзани со музиката.
  -Нови песни/спотови/награди...
   
  На Hexasto, Ludaca и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Smut со нов албум.

   
  На cakar_ulav му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  http://www.parvati-records.com/prvcd23.html
  ново цеде парвати рекордз,мада не е важно, никој не слуша туј тој...има и македонски проект у цеде
   
 4. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218

  Најновото спотче. :)
   
 5. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Спотот за евровизиската песна на Калиопи.
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218


  Новата песна од Кејти Пери. :)


  Новиот спот од Енрике :)
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Промоција на новиот албум на SMUT - "Мемоарите на скршениот човек" + промоција на прв видео запис за песната "Срце на бина"!


  ЛОКАЦИЈА: КАФЕ ЉУБОВ

  ПОЧЕТОК: 20:00 - 22:00h

  ДАТА: 10 Април 2012


  Новиот албум ќе се продава по ПРОМОТИВНА цена од 200 денари!!!


  НАПОМЕНА: Промоцијата не е концертна, ќе се слуша албумот и ќе се гледа спотот!
   
 8. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218

  Изгледа само јас ги следам најновите музички вести.:D

  Новиот спот од Кристина Арнаудова. :)
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Излезе спотот конечно!

   
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
   
  На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: