Музички вести

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нов бенд од Скопје. Членовите ги знам од други бендови и многу ми е мило што постојано работат и прават музика, создаваат нови бендови и прилики. Еве ја песната, мене премногу ми се допаѓа, се вика This Means War, а бендот From This Day:

 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Врискам како осмо одделенка за Џастин Бибер... Од фб профилот на SMUT:

Драги пријатели како што можевте веќе да видите од некои слики што ги поставивме ние нешто снимаме. По повод 18 годишнината решивме да го пресвириме и преснимиме првиот албум затоа што продукцијата на истиот е очајна. Не за друго во тој период и да ги имавме сите пари немаше кој да не сними( а пари немавме ). Затоа како поклон од нас кон тие што не поддржуваат низ годините решивме одново ги снимаме: Татко ми често збореше, Крв за Крв, Сам, Свет на Лага, Во името на Народот, Вртипоп итн итн. STAY TUNED, следуваат уште вести !!! ЕДНО СРЦЕ!!!
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Diehard booking со гордост ви најавува:
10 години HARDFACED и пријателите

HARDFACED (Охрид)
LAST HOPE (Софија)
THE BRIDGE (Белград)
SCREAMING FOR CHANGE (Скопје)

На 25-ти Јануари (Сабота) во клубот Хавана во Скопје, Охридскиот состав Hardfaced ќе ја прослави десетгодишнината од своето постоење со роденденски концерт.
Како специјални гости ќе се појават уште три бендови.

LAST HOPE. Легендите на Бугарскиот хардкор, бендот кој и е многу добро познат на Македонската публика, најактивниот хардкор бенд од регионот

THE BRIDGE. Србите кои за кратко време оставија белег на сцената, составени од членови на Hitman, Deadrise, Empty... Веќе со две плочи позади себе, лани беа дел од Diehard winter fest во Скопје.

SCREAMING FOR CHANGE. По подолга концертна пауза, на сцената во Хавана ќе разбие и Скопската хардкор банда

25 Јануари | Сабота | клуб Хавана, Скопје | Почеток 20:30 часот | Влез: 200 ден.|