1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Музички вести

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Selma, 9 март 2012.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Just to let you know.

  Промоција.jpg
   
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Немам подетални информации, само знам дека на 5 јуни во Софија ќе настапуваат Smut заедно со Melekh и.... PARKWAY DRIVE !!! [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Новиот Почеток од денес со нов спот за песната "Кауч Крал":  Обожавам вакви спотови направени од приватни снимки, me gusta ептен. А и песната е топ, доста енергична.
   
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нов бенд од Скопје. Членовите ги знам од други бендови и многу ми е мило што постојано работат и прават музика, создаваат нови бендови и прилики. Еве ја песната, мене премногу ми се допаѓа, се вика This Means War, а бендот From This Day:

   
 5. Redhead

  Redhead Bookworm

  Зачленет на:
  23 февруари 2012
  Мислења:
  1,060
  Допаѓања:
  2,039

  Новиот спот на Нокаут.
   
  На Smiley_1996 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Diehard Booking ви најавува:

  Отварање не есенската сезона со хардкор-метал концерт во Скопје.

  Hardfaced
  "More Than Hate" full album show.


  Point Blank


  Gears


  Club Havana | 18-ти Октомври (Петок) | 20:30 | 200 ден.
   
 7. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ќе си приумрам што не можам да одам... Уште едно промашување за кое ќе се каам доживотно...

   
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Врискам како осмо одделенка за Џастин Бибер... [​IMG] Од фб профилот на SMUT:

  Драги пријатели како што можевте веќе да видите од некои слики што ги поставивме ние нешто снимаме. По повод 18 годишнината решивме да го пресвириме и преснимиме првиот албум затоа што продукцијата на истиот е очајна. Не за друго во тој период и да ги имавме сите пари немаше кој да не сними( а пари немавме ). Затоа како поклон од нас кон тие што не поддржуваат низ годините решивме одново ги снимаме: Татко ми често збореше, Крв за Крв, Сам, Свет на Лага, Во името на Народот, Вртипоп итн итн. STAY TUNED, следуваат уште вести !!! ЕДНО СРЦЕ!!!
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Diehard booking со гордост ви најавува:
  10 години HARDFACED и пријателите

  HARDFACED (Охрид)
  LAST HOPE (Софија)
  THE BRIDGE (Белград)
  SCREAMING FOR CHANGE (Скопје)

  На 25-ти Јануари (Сабота) во клубот Хавана во Скопје, Охридскиот состав Hardfaced ќе ја прослави десетгодишнината од своето постоење со роденденски концерт.
  Како специјални гости ќе се појават уште три бендови.

  LAST HOPE. Легендите на Бугарскиот хардкор, бендот кој и е многу добро познат на Македонската публика, најактивниот хардкор бенд од регионот

  THE BRIDGE. Србите кои за кратко време оставија белег на сцената, составени од членови на Hitman, Deadrise, Empty... Веќе со две плочи позади себе, лани беа дел од Diehard winter fest во Скопје.

  SCREAMING FOR CHANGE. По подолга концертна пауза, на сцената во Хавана ќе разбие и Скопската хардкор банда

  25 Јануари | Сабота | клуб Хавана, Скопје | Почеток 20:30 часот | Влез: 200 ден.|

   
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нешто ново на нашата сцена.

   

Сподели: