1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мојот среќен број/знак

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Каде што ти се болд италик копчињата, десно имаш копче за внесување слика :)
   
  На Alley3112 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  среќен број 8 :)
   
  На Rosana му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  B3.jpg фала многу и ете го знакот што ми носи среќа =)
   
 4. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  Не секогаш среќен, ама бројот 13 има големо значење за мене.
   
 5. Lollypop

  Lollypop Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  251
  Допаѓања:
  197
  среќен број 7
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Среќен број 15,некој среќен знак немам (shake)
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
 8. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
 9. Mistery :)

  Mistery :) Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 февруари 2013
  Мислења:
  145
  Допаѓања:
  187
  Знак немам а бројј 6 ..
   
 10. Matumba

  Matumba Нов член

  Зачленет на:
  24 февруари 2013
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  11
  5 до пред две години а од тогаш на тука 6, пошто сам на факултет. знак коа ми кимне асистентката :p
   

Сподели: