1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мојот среќен број/знак

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Мене ми е бројот 13 среќен,а за некој баксуз ..:cool:
  А за знак, знакот на Јинг-Јанг.. :)
   
  На Loner и Marick14 им се допаѓа ова.
 2. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Среќен број 5 и 7, се ми се врти околу овие два броја. :D А немма некој среќен знак.
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  14
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Abe CreP

  Abe CreP Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  84
  Мене исто на пример ми е среќен 13, незнам зошто, али така е ;)
   
 5. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Среќен број 6 :smug
   
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Знак немам, а број 16 и се некако околу овој број ми се врти :cool:
   
 7. Minnie

  Minnie Активен Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  125
  Допаѓања:
  127
  Среќен број ми е 22.:rolleyes:
   
  На foREVer му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327
  5-среќен број
   
 9. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  8 и 0. А во некои случаи парните броеви :)
   
  На Loner и Black Hawk им се допаѓа ова.

Сподели: