1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мојот среќен број/знак

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  број - 9 а знак не ама еден плав дуксер да секогаш коа го носам мн ептен добри и убави работи ми се случуваат
   
 2. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
 3. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  11...а знак ко знак...секој знак шо е поврзан со Gemini и со цвет :)
   
 4. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  [​IMG]

  Ko на Роналдо :zelen
   
  На smeker му/ѝ се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  омилен знак ми е онј за едносмерну улицу, а број онј на моју улицу : )
   
 6. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Среќен број ми е 3 а среќен знак немам :)
   
 7. Rosana

  Rosana Староседелец

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  267
  Допаѓања:
  499
  среќен број 5 :)
   
  На Martin_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Kiril

  Kiril Активен Член

  Зачленет на:
  24 јуни 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  127
  17 Црно, ве молиме внесете го вашиот влог :)

  Срекни броеви 8 и 11
   
 9. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
 10. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  13 и 31 ми се среќни. А знак... сакам да турам слика ама не знам како =(
   

Сподели: