Молитва

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Никогаш. Толку имам да се пожалам
па и веќе и Тој изгледа нема време
за мене.
 

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Никогаш. Толку имам да се пожалам
па и веќе и Тој изгледа нема време
за мене.
Па дали барем си се помолила,колку пати и дали твоите желби се реални или не и колку си искрена и понизна?
 

Мирче_мкД

Истакнат Член
25 јуни 2012
173
121
343
30
Хмм.. последен пат сум се молел пред многу години, пишав лифче во кладилница, ужасно ми требаа пари и некако случајно поминав покрај една икона шо стоеше кај баба ми. Се вртам , ја зимам и викам праи шо ќе прајш гледај овие пари да дојдат кај мене :) . На крај за малку не фатив и после тоа ми беше малку смешно шо воопшто сум помислил да се молам, дури и сега си се смеам.
Веќе одамна престанав да верувам во религија, сметам дека молбите не се упатени никому и дека се апсурдни, па така се им препуштам на случајноста и околностите.

Ова за мене, а иначе кој како сака :)
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,575
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Oh Great Spirit, Creator of all things;
Human Beings, trees, grass, berries.
Help us, be kind to us.
Let us be happy on earth.
Let us lead our children
To a good life and old age.
These our people; give them good minds
To love one another.
Oh Great Spirit,
Be kind to us
Give these people the favor
To see green trees,
Green grass, flowers, and berries
This next spring;
So we all meet again
Oh Great Spirit,
We ask of you.


200223_1614272726129_5385760_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Ghtalpo

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Блажени се оние кои не видоа а поверуваа... Да знам да се помолам кога ми е тешко и најдувам некаква утеха во тоа. Верувањето во бога и молитвата не ме прават потчинет ниту атеизмот би ме направил супериорен...барем јас така мислам, за дугите незнам ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Блажени се оние кои не видоа а поверуваа... Да знам да се помолам кога ми е тешко и најдувам некаква утеха во тоа. Верувањето во бога и молитвата не ме прават потчинет ниту атеизмот би ме направил супериорен...барем јас така мислам, за дугите незнам ;)
Кој спомнал супериорност во атеизам? Добро бе мајке му, зошто секогаш ние сме негативците? Не верувам и оставете ме. Не сум ви против вашите религии, молитви, обреди и што и да правите само оставете го атеизмот на раат. И ве замолувам не мешајте сатанизам, атеизам и антихристи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Кој спомнал супериорност во атеизам? Добро бе мајке му, зошто секогаш ние сме негативците? Не верувам и оставете ме. Не сум ви против вашите религии, молитви, обреди и што и да правите само оставете го атеизмот на раат. И ве замолувам не мешајте сатанизам, атеизам и антихристи.
Aristokrat спомнува некаква потчинетост во молењето