Млади бунтовници

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не беше ова серијата што почна да ја расипува младината и сите напалени петтоодделенци почнуваа да користат фори ко овие ликовиве и глумеа ебачишта уште у рана возраст, а џенцките почнаа да глумат лудила гледајќи примери од тие во серијата?
 

Mermaid

Полноправен Член
25 мај 2012
42
25
8
Скопје
Да, ја гледав, ептен ја сакав, и пак и пак и пак би ја гледала :) Миа и Мануел ми беа омилени :D
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Лелееее колку сум ја гледала серијата...Заљубена бев во сите х)
Мануел ми беше најубав а од женските Миа ми беше најсупер, Марица ме нервираше...
Имам и јас 2-3 ЦД-ња од песните, порано напамет ги знаев..
Па памтам едно време имаше блокови за цртање со Млади Бунтовници, тетратки, фолии за виткање, маици, капи...мераци бев xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Natenceto and Mermaid

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Најмногу ја сакав ова серија, секогаш ја гледав... да ја даваат сега пак ќе ја гледам, многу интересна серија беше... собирав постери, маици, цд, приврзоци имаше знам, многу пари отидоа по нив... најомилена ми беше Миа, а од машките Пабло...
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Аа серијате беше.. ептен добра
ја гледав цело време.. најубава ми беше Миа ( не дека и Марица беше лоша :D ) и Пабло.. ногуу ги сакав :D
да ја дават повторно, повторно би ја гледала :)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Mојата најомилена серијааа омилен лик ми беше Мануелл и повторно би ја гледала серијаваа ама штета не ја даваат :)
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
омилената ми јужно америко-шпанска серија .. 8 одд мислам бев ко играше,една еп и по 3 пати сум ја глеал у ден,,,11,15h а понекогаш и у 3 нокта кога фатам... уште ми стојат сите цд иња со видеа и слики,, а и тетратки имам баеги ,бидејки шувам се од школо

кога ке ми текне со коој одеше Миа пред овој сеа што се венча :frantic