Младината денес

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Јас сум разочарана од женскиот пол за машките не е толку трагично да видиш дека пие ..но да се види женско во таква состојба е жалосно имам видено неколку пати значи не знаат кај одат од што се препиени а уште пожалосно е тоа што тоа за нив е кул..
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
многу ги разгалуваат децава денес
и јас го мислам истот...
Премногу ги разгалуваат(не разгалуваат)
Како год..битно е дека што повеќе сакат добро тоа полошо им прават..
Се пребрзо се поминува и животот ти станува досаден...
Во 6 оделени дечко..Алоо...барбиките земи ги не туку се глупирај...
Ама ете такво време дојде :confused:
 

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Како што се менуваат и технологиите и времињата, така се менува и денешнава младина. Но, технологијата секогаш иде во нагорна линија, а младината станува се полоша и полоша. Уште од мали нозе со цигарите во уста, девојчињата се однесуваат како возрасни девојки и по стилот на облекување така и по однесување. Да не зборам за девијантните однесувања кои секојдневно се дело на младината. Страшна работа...
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
младината денес, а денес е среда треа да е у школо
а лето к*р школо, така да младината е по дома, неваспитана седи пред компјутерчињата сфои, си бара што да си мувне вечерва пред спиење
 
  • Like
Реакции: Bum-Bum

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Ги слушам пред некој ден деца од 12-13 години зборат за фејсбук и за тоа кој немал фејсбук бил глуп(facepalm),место да земат да играат надвор тие седнале дома и фејсбук и игри само знаат,абе порано се знаеше само што ќе се се најадеш сабајле одма надвор да играш нешто,а навечер идеш да ѕвониш по врати и да бегаш,а не да збориш за тоа дека имаш дечко или девојка и колку пати сте се ебеле до сега,младината денес е срање,ајт поздрав :)
 

Goce_Nik

Полноправен Член
26 јуни 2012
44
21
8
Skopje
Невидени ШУПАЦИ!!! Изгубени во свемирот !!! Под итно мора да се забранат сите социјални мрежи
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,048
6,666
1,153
Big Sur
YOLO! SWAG! FUCK! BITCHES! I'm the best, fuck the rest...накратко кажано. И фејсбук.
Мислам дека ја минав фазата кај што “ц`цкав“ на сите нивни постапки.
Не знам, може не сум во оној апла тинејџ период, ама сепак спаѓам во таа младина, па не знам како гледаат на мене, за некои јас сум непримерната младина, ми ц`цкаат на црвената коса и “сатанистичката“ музика, и на многу од помладиве родители пологично им е детето, цитирам, „Да се дружи, нека проба што може, нека проживее младост, иначе како ќе научи?“, отколку, нели, другиов сатанистички начин на живот. Трагично е што предоцна се свестуваат. Некои никогаш.
Три мои школски, уште на 18-19 години се испомажија и родија. На едната мажот е во затвор, друга ја маваат хистерии по дома, не знае на кого попрво да угоди, ама нели, пред тоа беше YOLO style, пијанчење и дување до зори, одење со 2-3 истовремено, смешно и кул беше што повеќе единици и неоправдани имаа. Ама, кога удри реалноста дека од тоа нема солидна работа, дека никој озбилно не ги сфатил и си го запечатиле животот толку млади, е, тогаш е куку мајче.
Кај многу е само минлив период, за среќа, ама многу потрагични се оние зелењаци што остануваат заглавени во времето, па ги сјебуваат животите и на тие околу нив.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Младината денес, денес е фторник : ) hh
овија помлади се праиф и замислеуф како постари, такој се облачаф такој се понашаф а кд ке пораснеф ке ги фали младост и детстфо!