Мислење за дискотеките во Скопје

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Би сакал да биде подобро, ама гледам дека слабо иде. Зашто некој да се замара да направи нормална дискотека, да троши пари за архитекти, осветлување, па не знам интересен ентериер, кога фино поштено ќе донесе некоја “ѕвезда“ од пинк, што грака, со минич до пич и цицки на послужавник и има сигурен ќар и локалот му е фул. Ах бе тој наш менталитет...
 
  • Like
Реакции: She, True_Blood and JaMi

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Збориме за дискотеки, иначе помали места има што се ок
 
  • Like
Реакции: JaMi

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Се расипаа сите дискотеки кај нас. Порано беше добро, со мерак да искочиш или да поведеш со тебе дечко/девојка, а сега кај ќе ја однесеш бре..... :rofl Некој од страна да дојде нема кај да го прошеташ во дискотекиве. Ќе вика кај сум дошол кај сум се запустил.
 
  • Like
Реакции: Aaliyah, Sugar and JaMi

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Оваа случка е пред дискотеката Балет во Скопје. Ваше мислење?


Балет не е дискотека туку скриено катче во Фокушима, кај што се бориш да земеш воздух. Макар што го поштував на времето...

Во дискотека не сум била Бог знае од кога ни па сум со ниет да одам, не се пронаоѓам меѓу сите тие напрчени муцки, мрежести хулакопки, малолетнички со 15 цм штикли и после 00 зоната на царството ни соседско.

Ах златно Кастро....ми фали.:pusi
 

Erik Omeragic

Нов член
4 март 2012
1
2
3
25
Мислам дека дискотекиве и клубовите треба повеќе да ангажираат рок/метал бендови зашто неможе секоја недела да се најде асална свирка во Скопјево..

Браво за коментаров..И МЕНЕ МИ НЕДОСТИГА КАСТРОООООООООО :(((
 
  • Like
Реакции: DarkPassenger and inter

inter

Нов член
4 март 2012
1
0
1
39
Nasive diskoteki se za zalenje, prvo za vlaganje polesno ke dobies americka viza otkolku vlaganje vo "elitna diskoteka" vo Makedonija
Na vrata nepismeni zivotni sto mislat deka se faci i sto karierata i e na vrvot pa treba da fakas vrski za da te pustat, a ustvari ne svakaat deka se VRATARI. Vnatre 99 posto od lugeto vlagaat da bidat videni, a ne deka i e ubavo deka skoro segde semata e ista :(
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
887
1,090
1,093
Скопје
Здосадено ми е од дискотекиве.
Последен пат бев во 69 на хип хоп и никад више! :)
 
  • Like
Реакции: Marick14

lester

Нов член
4 март 2012
1
1
3
41
zelezara
е дечки дечки.......сите барате културно место и добра музика.......да се разбереме во градов не е како порано...порано се излагаше од вторник до недела...сега само во сабота има гужва.....зошто е тоа така? епа сами сме си криви...во 69 беше топ ама на народот му здосадува....башка колосеум во сабота носи :)странски звезди) и тоа е нашиот град...3000 луге излагаат во сабота од тие 3000, 2000 се во колосеум на селачка музика....и после ви е чудно зошто другите дискотеки не функционираат....па како прво никој не сака да седи во празно диско...второ во понеделник нема сто да прави муабет на работа или на факултет ако не бил во колосеум или на некоја журка....сакате клупска музика а не одите по такви места...излагате еднаш во месецот и тапа бил градот...епа дечки за некое место да функционира треба пари....а за да дојде тоа место до пари треба луге кои ке ги потрошат тие пари во тоа место....затоа не изигрувајте паметни фаци демек ја клупска музика слушам и ред други работи....ако најдеш гратис ке излезеш од дома и ке испиеш една пијачка и топ си си прошол вечерта....вие секој викенд сакате нешто ново бидејки ви е здосадено од тоа што нуди диското....ако сте толку големи познавачи на работите во градов отворете диско па тогаш да ве видам дали ке имате исто мислење.....овој коментар се однесува на јерико и и марик 14......