Мислење за дискотеките во Скопје

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
Не знам воопшто ништо за дискотеките во Ск , од една причина што не ме пуштаат да излегувам од дома :)
 
  • Like
Реакции: Ilija

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Сегде ми е топ, а најмногу 69 во недела на хип-хоп.
Сега ќе биде во Колосеум секоја недела со Панчо. Добри журки прави, плус тоа децава во понеделник се у школо и затоа недела ми е најбољи ден за искачање. На големо изненадување 0.5 вино во Колосеум е 120 место 170, а коњак од 150 на 100 денари. Конечно им текна да ги снижат напумпаните цени.
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Сегде ми е топ, а најмногу 69 во недела на хип-хоп.
Сега ќе биде во Колосеум секоја недела со Панчо. Добри журки прави, плус тоа децава во понеделник се у школо и затоа недела ми е најбољи ден за искачање. На големо изненадување 0.5 вино во Колосеум е 120 место 170, а коњак од 150 на 100 денари. Конечно им текна да ги снижат напумпаните цени.
Абе и денес децата се во школо ама вчера во 69 пола саат ми требаше да се симнам по скалитњ надоле, не видена гужва беше! А за Панчо јас како што разбрав во Петок ќе биде во Колосеум.
 
  • Like
Реакции: parvati

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Абе и денес децата се во школо ама вчера во 69 пола саат ми требаше да се симнам по скалитњ надоле, не видена гужва беше! А за Панчо јас како што разбрав во Петок ќе биде во Колосеум.
Можеби.. Но петок/сабота исклучиво повеќе деца има низ град. Иначе Панчо правеше во Парадизо недела, е сега претпоставувам дека ќе биде исто. Ако е во петок, тогаш со резервација ќе одам. :rolleyes:
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Можеби.. Но петок/сабота исклучиво повеќе деца има низ град. Иначе Панчо правеше во Парадизо недела, е сега претпоставувам дека ќе биде исто. Ако е во петок, тогаш со резервација ќе одам. :rolleyes:
Во Петок е ,во темата за плакати имам оставено слика ;-)
 
  • Like
Реакции: Реми

Nemirna.

Активен Член
14 февруари 2012
116
84
28
Хммммм па делумно ми се допаѓаат :) Ама секоја недела одам, веќе ми се здосади. 69 е многу убаво внатре, баш кaко диско, такво што секогаш сум посакувала. Ванила веќе досадна ми стана, а и многу мали деца доаѓаат. Исти песни пуштаат и по ист редослед, на памет им ги знам :unsure
 

Glorry

Истакнат Член
14 февруари 2012
261
369
63
Во недела најчесто одам во Скопје и тоа во 69,Миднајт или Парадисо,секогаш има хип хоп и ер ен би :D најубава журка се прави тогаш :igra
 
  • Like
Реакции: Sugar

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
Порадо ќе одам во Струмица во дискотека отколку во Скопје да се расправам со секакви дебили и дебилки.Последно излегување саботата на Саша Матич, не по моја волја :D
Сепаре резервирано, се симнувам до доле да пречекам другар, батката кој „чува ред“ кој се качува кој не ме проверува на секое мое симнување и качување.Што сакаш? 300 евра сметка и тебе 100 евра бакшиш што ме чуваш?

За горе да не кажувам какви се не луѓе се качуваат од машки бараби до женски што се тријат од тебе.Атмосфера нула, за разлика од струмица каде што секоја забава е дообро зачинета :D
 
  • Like
Реакции: JaMi