1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мислење за дискотеките во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

 1. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  Па таму сум била и ме воодушевиле тие дискотеки. Не пишувам од гледање слики по интернет. И да ете, ги изоставив Прага и Амстердам и за таму сум сведок на јаки дискотеки...
  Кога пишав Шпанија мислев на Барселона - Опиум Мар мислам беше : )
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Опиум Мар да, така се вика. Во Прага Mecca, дефинитивно најдобра. Paradiso, SugarFactory во Амстердам. Од балканов би можел да кажам дека во Хрватска има добри дискотеки, Дубровник поточно.

  А не ние ќе се фалиме со Ванила, 69 и слични дупки.
   
 3. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Во овие неколку години како сум во Скопје еднаш имам појдено во дискотека и више никад не влегувам. Да не праам негативна реклама на дискотеката нема да кажам која беше, ама беше ужас. Првин музиката од циу-пиу и познати поп и рнб ствари се преминува на турбашко и никој нема ништо против. Народот што беше таму (puke)(puke). Машки дотерани, пицнати - младоженци, а женските шта речи... додај факт што 90% не знаат да одат на штикли, ама битно носат една педа високи. Пијалокот посебна прича, вотка - вода тука негде се де.
   
  На Outrider, Electra и Марија им се допаѓа ова.
 4. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  Дискотекиве во скопје ме прават депресивна ...тоа однесување на вратарите и менаџерите на врата,буткање,тепање,да не коментирам за рајата што оди во нив (ова го мислам за зимската хо,сектор,летнава хл и минатото лето рингишпил) привлиџ сељаци и копиљаци.Ги прифаќам само Маракана и Хавана :)
   
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  @cece17 незнам кај излегуваш ти така да во некој работи се сложувам со тебе ,ама не е дека рајата е цела таква , има места во Скопје што стварно е ппријатно да бидеш во нив ,така да незнам од каде си , и незнам од кога излагаш,така да во скопје кој излагал знае сто имало тогаш и што има сега !
   
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,728
  Допаѓања:
  759
  Не постои веќе дискотека или клуб во кој ќе можеш да се видиш буквално онака со 70% од луѓето што ги знаеш , тоа траеше до 2002 -3 горе доле после тоа се се преврте наопачки , отворија 150 дискотеки 650 кафичи и не се знае кој јаде кој пие , во 90 тите се знаесе кој се менаџери и кој организира забави кој дели гратиси итн , денес секој втор овчар е менаџер само во обид ,а никако да дојдат до тоа ниво како тоа навистина функционираше порано ,многу од вас знаат како беше и така нема никогаш веќе да биде !!!
   
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Ми се допаѓаат ама не сите,дека во некои дискотеки нема ред,не го почитуваат редот
   

Сподели: