Мислење за дискотеките во Скопје

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Да ти се помати умот од дискотеки во Црна Гора, Србија и Грција?
Оди во Минхен, Амстердам, Берлин, Прага, па да видиш што се дискотеки, ќе мислиш на друга планета си. За Шпанија се сложувам, Барселона посебно.
Па таму сум била и ме воодушевиле тие дискотеки. Не пишувам од гледање слики по интернет. И да ете, ги изоставив Прага и Амстердам и за таму сум сведок на јаки дискотеки...
Кога пишав Шпанија мислев на Барселона - Опиум Мар мислам беше : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Па таму сум била и ме воодушевиле тие дискотеки. Не пишувам од гледање слики по интернет. И да ете, ги изоставив Прага и Амстердам и за таму сум сведок на јаки дискотеки...
Кога пишав Шпанија мислев на Барселона - Опиум Мар мислам беше : )
Опиум Мар да, така се вика. Во Прага Mecca, дефинитивно најдобра. Paradiso, SugarFactory во Амстердам. Од балканов би можел да кажам дека во Хрватска има добри дискотеки, Дубровник поточно.

А не ние ќе се фалиме со Ванила, 69 и слични дупки.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во овие неколку години како сум во Скопје еднаш имам појдено во дискотека и више никад не влегувам. Да не праам негативна реклама на дискотеката нема да кажам која беше, ама беше ужас. Првин музиката од циу-пиу и познати поп и рнб ствари се преминува на турбашко и никој нема ништо против. Народот што беше таму (puke)(puke). Машки дотерани, пицнати - младоженци, а женските шта речи... додај факт што 90% не знаат да одат на штикли, ама битно носат една педа високи. Пијалокот посебна прича, вотка - вода тука негде се де.
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
Дискотекиве во скопје ме прават депресивна ...тоа однесување на вратарите и менаџерите на врата,буткање,тепање,да не коментирам за рајата што оди во нив (ова го мислам за зимската хо,сектор,летнава хл и минатото лето рингишпил) привлиџ сељаци и копиљаци.Ги прифаќам само Маракана и Хавана :)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@cece17 незнам кај излегуваш ти така да во некој работи се сложувам со тебе ,ама не е дека рајата е цела таква , има места во Скопје што стварно е ппријатно да бидеш во нив ,така да незнам од каде си , и незнам од кога излагаш,така да во скопје кој излагал знае сто имало тогаш и што има сега !
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Не постои веќе дискотека или клуб во кој ќе можеш да се видиш буквално онака со 70% од луѓето што ги знаеш , тоа траеше до 2002 -3 горе доле после тоа се се преврте наопачки , отворија 150 дискотеки 650 кафичи и не се знае кој јаде кој пие , во 90 тите се знаесе кој се менаџери и кој организира забави кој дели гратиси итн , денес секој втор овчар е менаџер само во обид ,а никако да дојдат до тоа ниво како тоа навистина функционираше порано ,многу од вас знаат како беше и така нема никогаш веќе да биде !!!
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Ми се допаѓаат ама не сите,дека во некои дискотеки нема ред,не го почитуваат редот