1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мислење за дискотеките во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Што мислите за дискотеките во Скопје? Дали ви се допаѓаат, дали ви се допаѓаат гостите што доаѓаат во нив. Какви се со цените итн....Некои критики, позитивни коментари...
   
 2. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Ми се допаѓаат клуб 69 и Парадизо. За до душа Парадизо зимсково не личи на дискотека,многу е тесно,некако неплански направен ми е распоредот внатре. Гостите што доаѓаат се ок,цените се скоро исти како и во сите други дискотеки (јес да не ми се свиѓа за едно капаче водка да плаќам 150 денари,ама тоа е,сегде е така) ама сепак летното е далеку подобро од зимското.
  69 ми е супер место,кај и да се наоѓаш во дискотеката,да се свртиш лево десно сите ќе ги видиш :biggrin гостите ок,цените ок.
  Б2 имам идено во Петок, не е лошо на Браво бенд,само сељачка работа не можеш да стоиш а не па да играш,пошо е срча до срча..
  Миднајт е супер опуштено место,каде што никој со никого не се замара ни како е облечен ни дали девојката има шминка,ни кој што прави...
  А за Ванила ќе кажам само дека е бетер од биртија,еднаш бев на 10 минути и моја нога веќе таму НЕ :nah.
   
  На Sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Поголемиот дел од младите што искачаат по дискотеките се бунат за тоа што не ги пуштаат на врата (најголем дел од изговорот на вратарите е дека не сме пристојно облечени). Какво мислење имате за тоа?
   
 4. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Мене никогаш никој не ме вратил ради тоа :giggleМожда до мене е незнам :giggle
  Во Парадизо така се к*рчеа на почетокот во зимското,не пуштаа секој,а во летното пуштаа и ќоро и сакато....
  А и во Парадизо и Миднајт не пуштаат помлади,освен ако немаш некој да те внесе...така да може ради тоа се жалат младите.
   
  На Kruela му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kruela

  Kruela Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  9
  дискотеките во Скопје?
  па зависи кој што очекува :) делумно се ок.
  а младите да не кажам малите е сосема во ред да не ги пуштаат и треба малку да си размислат и да не се пикаат кај што не им е местото. Нека си го живеат детството, и ке пораснат и ќе шетаат по дискотеките. се во свое време :igra
   
  На Elena Salvatore, JaMi, Sugar и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. x3m

  x3m Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  169
  Тоа е последен стадиум на идиотизам. Зашто? Па човече, јас сум дошол да ти дадам пари бре. Сум ја одбрал оваа дискотека мислејќи дека е најдобра, а ти мене не ме пушташ ни да влезам.

  П.С. Јас не одам во дискотеки, само кажав пример што се случило многу пати.
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kruela

  Kruela Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  9
  според мене тоа е глуп изговор за фино да ги откачат :(
  но ако таквите имаат лична карта и соодветна возраст и нормален културен пристап сигурно не би им правеле никаков проблем
   
 8. Mila Kunis

  Mila Kunis Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,279
  Допаѓања:
  3,528
  Би им правеле.Со оглед на тоа што по фаца се приметуваат ако се помлади. А одредени дискотеки си пуштаат постари,некаде и над 20 (Миднајт пример)
   
 9. Kruela

  Kruela Нов член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  9
  да, да.
  затоа наведов и соодветна возраст
   
 10. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Имаме дискотеки не сме за жалење недела во 69 ми е нај ок.
   
  На Sugar и Mila Kunis им се допаѓа ова.

Сподели: