Мислење за дискотеките во Скопје | Црнобело Форум

Мислење за дискотеките во Скопје

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Што мислите за дискотеките во Скопје? Дали ви се допаѓаат, дали ви се допаѓаат гостите што доаѓаат во нив. Какви се со цените итн....Некои критики, позитивни коментари...
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Ми се допаѓаат клуб 69 и Парадизо. За до душа Парадизо зимсково не личи на дискотека,многу е тесно,некако неплански направен ми е распоредот внатре. Гостите што доаѓаат се ок,цените се скоро исти како и во сите други дискотеки (јес да не ми се свиѓа за едно капаче водка да плаќам 150 денари,ама тоа е,сегде е така) ама сепак летното е далеку подобро од зимското.
69 ми е супер место,кај и да се наоѓаш во дискотеката,да се свртиш лево десно сите ќе ги видиш :D гостите ок,цените ок.
Б2 имам идено во Петок, не е лошо на Браво бенд,само сељачка работа не можеш да стоиш а не па да играш,пошо е срча до срча..
Миднајт е супер опуштено место,каде што никој со никого не се замара ни како е облечен ни дали девојката има шминка,ни кој што прави...
А за Ванила ќе кажам само дека е бетер од биртија,еднаш бев на 10 минути и моја нога веќе таму НЕ :nah.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Поголемиот дел од младите што искачаат по дискотеките се бунат за тоа што не ги пуштаат на врата (најголем дел од изговорот на вратарите е дека не сме пристојно облечени). Какво мислење имате за тоа?
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Поголемиот дел од младите што искачаат по дискотеките се бунат за тоа што не ги пуштаат на врата (најголем дел од изговорот на вратарите е дека не сме пристојно облечени). Какво мислење имате за тоа?

Мене никогаш никој не ме вратил ради тоа :giggleМожда до мене е незнам :giggle
Во Парадизо така се к*рчеа на почетокот во зимското,не пуштаа секој,а во летното пуштаа и ќоро и сакато....
А и во Парадизо и Миднајт не пуштаат помлади,освен ако немаш некој да те внесе...така да може ради тоа се жалат младите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kruela

Kruela

Нов член
19 февруари 2012
6
9
3
дискотеките во Скопје?
па зависи кој што очекува :) делумно се ок.
а младите да не кажам малите е сосема во ред да не ги пуштаат и треба малку да си размислат и да не се пикаат кај што не им е местото. Нека си го живеат детството, и ке пораснат и ќе шетаат по дискотеките. се во свое време :igra
 

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Поголемиот дел од младите што искачаат по дискотеките се бунат за тоа што не ги пуштаат на врата (најголем дел од изговорот на вратарите е дека не сме пристојно облечени). Какво мислење имате за тоа?

Тоа е последен стадиум на идиотизам. Зашто? Па човече, јас сум дошол да ти дадам пари бре. Сум ја одбрал оваа дискотека мислејќи дека е најдобра, а ти мене не ме пушташ ни да влезам.

П.С. Јас не одам во дискотеки, само кажав пример што се случило многу пати.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Kruela

Нов член
19 февруари 2012
6
9
3
Поголемиот дел од младите што искачаат по дискотеките се бунат за тоа што не ги пуштаат на врата (најголем дел од изговорот на вратарите е дека не сме пристојно облечени). Какво мислење имате за тоа?
според мене тоа е глуп изговор за фино да ги откачат :(
но ако таквите имаат лична карта и соодветна возраст и нормален културен пристап сигурно не би им правеле никаков проблем
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
според мене тоа е глуп изговор за фино да ги откачат :(
но ако таквите имаат лична карта и соодветна возраст и нормален културен пристап сигурно не би им правеле никаков проблем

Би им правеле.Со оглед на тоа што по фаца се приметуваат ако се помлади. А одредени дискотеки си пуштаат постари,некаде и над 20 (Миднајт пример)