1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Мислење за дискотеките во Скопје

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Marick14, 19 февруари 2012.

 1. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Ичера беше на роѓендан у Редкафе, јако си пројде там, али после беше у Ванилу
  Е там братче кој ѓавол ме натера да иду еј, цц
  Атмосфера као демек лудило,музика Шкљ, смрди на запржену посебну саламу ( какф е тј зној бе :eek: )
  Испонапиени фаце што само на крф глеаф, мислу дека имаше две три јаки тепачке сс крф и сфе остало (нема искачање а да не виду тепање по Скопје) гурање на врата у вецеа лизгање,курчење на сфи стране, фаце замишљотине ааааааа нема могуќе што трпи овој напатено Македонско тло..

  И на крај бе, дечко имаш запалка ... неам брат не пушу
  Браос брат што не пушиш, а ти не си од тука, од провинција си ?
  Не брат , од Куманоо сам !!!
   
  На Primrose, Smile, alba и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Еден куп летни се отворија во Парк сега, ама како ќе ги полнат и со што народ не е битно (facepalm)
  Битно си одам јас во сите, не дека пропуштам :rolleyes:
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the.boy

  the.boy Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 јуни 2013
  Мислења:
  68
  Допаѓања:
  71
  Последен пат бев на семинар во Скопје, и колегите инсистираа да одиме на дискотека.
  Пристапив за да не расипам забава, ама мислам дека местото треба да се усогласи со карактерот и личноста за да поминете убаво.
  Знам дека децата имаат многу енергија, потреба од внимание, недостаток на самодоверба и сл. и многу ми беше смешно како се обидуваа да бидат the ones...
  Всушност мислам дека се видов себеси некаде 1996-2004 година, и баш ми беше интересно.
  Инаку, Џубокс е убаво место во Скопје. Од тука ретко кој оди на жива свирка во Опатија кај Градски Парк хахаха...
   
 4. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  не сум тип кој иде по дискотеки..
   
 5. Nevazna

  Nevazna Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 април 2014
  Мислења:
  37
  Допаѓања:
  28
  Haos neviden... u kratki crti :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  порано имаше кај да се излага, начинот на излагање и лугето кој излага беше сосема друг , ;) сега се е некако вештачки ,сеа излагањето е морално ,сега пиењето кафе е морално не оти што им се пие на некој поединци , така да за жал тоа што беше порано нема никогаш да се врати ;) поз до сите :)
   
 7. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  кој знае незнам ,значи едно време имаше диска кој беа полни со живот она НЕ ВЕШТАЧКИ како сега ,имаше 3ца менаџери и се знаеше ред ,ако ви текнува имаше ГРАТИСИ ,за девојки беа розеви за машки плави ,се идеше во јакото МНТ,УНА,БУЛЕВАРД, и тн ...Од тамо на јадење во АРКАДИЈА или КИНГ ,тука беше и ПОПЕ ,жената што правеше нај убави тостови ,некој ке се пронајде тука ,а некој мозе и си нема представа !!
  Така да пријатели нека ви биде јасно денешниве места за излагање се ВРСКА СИ НЕМААТ со тогашните !!! ;) :)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Дискотеките ги направија дно на ноќниот живот
  никаква атмосфера лоша уреденост
  а кога ќе ги видам поголемиот број млади како дошле во дискотека а се занимаваат со телефонот се натажувам
   
 9. Марија

  Марија Poétesse

  Зачленет на:
  14 април 2012
  Мислења:
  1,146
  Допаѓања:
  2,490
  А во Скопје има дискотеки? Или поубаво да ги опишам местата кои ги викаме дискотеки - соби, подруми или гаражи малку нашминкани, шанк, гласна музика и фаци кои мислат дека се главни зашто се на сепаре и пијат вода со мирис на жесток пијалок. Миднајт ми е единствена квазидискотека на која и прогледувам низ прсти и ја нарекувам дискотека - каква таква.
  А дискотеки има во Грција, Црна Горс, Србија, Шпанија... Да ти се помати умот...
   
 10. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Да ти се помати умот од дискотеки во Црна Гора, Србија и Грција?
  Оди во Минхен, Амстердам, Берлин, Прага, па да видиш што се дискотеки, ќе мислиш на друга планета си. За Шпанија се сложувам, Барселона посебно.
   

Сподели: