Мислење за дискотеките во Скопје

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Ичера беше на роѓендан у Редкафе, јако си пројде там, али после беше у Ванилу
Е там братче кој ѓавол ме натера да иду еј, цц
Атмосфера као демек лудило,музика Шкљ, смрди на запржену посебну саламу ( какф е тј зној бе :eek: )
Испонапиени фаце што само на крф глеаф, мислу дека имаше две три јаки тепачке сс крф и сфе остало (нема искачање а да не виду тепање по Скопје) гурање на врата у вецеа лизгање,курчење на сфи стране, фаце замишљотине ааааааа нема могуќе што трпи овој напатено Македонско тло..

И на крај бе, дечко имаш запалка ... неам брат не пушу
Браос брат што не пушиш, а ти не си од тука, од провинција си ?
Не брат , од Куманоо сам !!!
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Еден куп летни се отворија во Парк сега, ама како ќе ги полнат и со што народ не е битно (facepalm)
Битно си одам јас во сите, не дека пропуштам :rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Trajche

the.boy

Истакнат Член
11 јуни 2013
68
72
318
41
Последен пат бев на семинар во Скопје, и колегите инсистираа да одиме на дискотека.
Пристапив за да не расипам забава, ама мислам дека местото треба да се усогласи со карактерот и личноста за да поминете убаво.
Знам дека децата имаат многу енергија, потреба од внимание, недостаток на самодоверба и сл. и многу ми беше смешно како се обидуваа да бидат the ones...
Всушност мислам дека се видов себеси некаде 1996-2004 година, и баш ми беше интересно.
Инаку, Џубокс е убаво место во Скопје. Од тука ретко кој оди на жива свирка во Опатија кај Градски Парк хахаха...
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
порано имаше кај да се излага, начинот на излагање и лугето кој излага беше сосема друг , ;) сега се е некако вештачки ,сеа излагањето е морално ,сега пиењето кафе е морално не оти што им се пие на некој поединци , така да за жал тоа што беше порано нема никогаш да се врати ;) поз до сите :)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
кој знае незнам ,значи едно време имаше диска кој беа полни со живот она НЕ ВЕШТАЧКИ како сега ,имаше 3ца менаџери и се знаеше ред ,ако ви текнува имаше ГРАТИСИ ,за девојки беа розеви за машки плави ,се идеше во јакото МНТ,УНА,БУЛЕВАРД, и тн ...Од тамо на јадење во АРКАДИЈА или КИНГ ,тука беше и ПОПЕ ,жената што правеше нај убави тостови ,некој ке се пронајде тука ,а некој мозе и си нема представа !!
Така да пријатели нека ви биде јасно денешниве места за излагање се ВРСКА СИ НЕМААТ со тогашните !!! ;) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Дискотеките ги направија дно на ноќниот живот
никаква атмосфера лоша уреденост
а кога ќе ги видам поголемиот број млади како дошле во дискотека а се занимаваат со телефонот се натажувам
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
А во Скопје има дискотеки? Или поубаво да ги опишам местата кои ги викаме дискотеки - соби, подруми или гаражи малку нашминкани, шанк, гласна музика и фаци кои мислат дека се главни зашто се на сепаре и пијат вода со мирис на жесток пијалок. Миднајт ми е единствена квазидискотека на која и прогледувам низ прсти и ја нарекувам дискотека - каква таква.
А дискотеки има во Грција, Црна Горс, Србија, Шпанија... Да ти се помати умот...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
А во Скопје има дискотеки? Или поубаво да ги опишам местата кои ги викаме дискотеки - соби, подруми или гаражи малку нашминкани, шанк, гласна музика и фаци кои мислат дека се главни зашто се на сепаре и пијат вода со мирис на жесток пијалок. Миднајт ми е единствена квазидискотека на која и прогледувам низ прсти и ја нарекувам дискотека - каква таква.
А дискотеки има во Грција, Црна Горс, Србија, Шпанија... Да ти се помати умот...
Да ти се помати умот од дискотеки во Црна Гора, Србија и Грција?
Оди во Минхен, Амстердам, Берлин, Прага, па да видиш што се дискотеки, ќе мислиш на друга планета си. За Шпанија се сложувам, Барселона посебно.