Мислење за дискотеките во Скопје

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Ова од балет искочи пред месец два, јбг кога секој може да биде вратар така е, ама мене друго не ми е јасно, никад не ми се десило негде да ме вратат, ама кога би бил на местото на овие што јадеа ќутек, гледам дека не ме пушта, фак оф бе друже, нема да те молам да ме пуштиш има и други места, сум дошол да оставам пари во тој локал и некој со интелегенција на сунѓер за табла бришење ќе ми рече не може? кога ме гледа дека нити сум пијан нити правам глупости ни па со тренерки покушавам да влезам во диско (додуша балет е дупка ама како и да е)... Ама дека ќе дремем и ќе го чекам да ме пушти зашто он така сакал нема проблем, на крај краева бар по Скопјево колку и да е тапа и нема кај да се иде има алтернатива на секое место. Не молам да влезам таму кај што треба да оставам пари
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Порадо ќе одам во Струмица во дискотека отколку во Скопје да се расправам со секакви дебили и дебилки.Последно излегување саботата на Саша Матич, не по моја волја :D
Сепаре резервирано, се симнувам до доле да пречекам другар, батката кој „чува ред“ кој се качува кој не ме проверува на секое мое симнување и качување.Што сакаш? 300 евра сметка и тебе 100 евра бакшиш што ме чуваш?

За горе да не кажувам какви се не луѓе се качуваат од машки бараби до женски што се тријат од тебе.Атмосфера нула, за разлика од струмица каде што секоја забава е дообро зачинета :D
:rofl

Каква атмосфера беше тоа на Саша. Исто и ја бев ради имање гратиси и ради друштво. Фаците горе сељо до сељо, чувал пари за да има сепаре на Није важно кои сам по ред, сречан сам ти број..:eek:
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,130
1,066
113
Скопје
www.statik-group.com
:rofl

Каква атмосфера беше тоа на Саша. Исто и ја бев ради имање гратиси и ради друштво. Фаците горе сељо до сељо, чувал пари за да има сепаре на Није важно кои сам по ред, сречан сам ти број..:eek:
90 % се такви како што ги кажа, цел месец собира пари за еднаш да испадне фаца, ама џабе е :)
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
90 % се такви како што ги кажа, цел месец собира пари за еднаш да испадне фаца, ама џабе е :)
Остај народ нека се радува, секогаш е интересно да следиш ситуација кога македонче е под алкохол и плус е на српско. Ја би забранила трезност со закон. :)
 
  • Like
Реакции: Jericho

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Немаме ние ноќен живот. :( Нема ни кој да пее. Виктор Апостоловски ли да пее? :D Многу ретко доаѓаат странски пеачи и ДиЏеи. Но кога ќе дојдат, дојдено е.
 
  • Like
Реакции: Aaliyah and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,499
14,411
1,683
во светот на бајките
не е тоа тоа што си беше....колосеум од елитна дискотека со гостување на светски диџеи стана дувло на турбо фолкери....
Миднајт ми е нај ок дискотека за сеа...ма да неаме ние нешто посебно од дискотеки...се ми е некако отидено у ...
 
  • Like
Реакции: Sugar, Marick14 and Jericho

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Колосеум е кафана, Ванила е биртија како во босанска вукојебина, Б2 муабет да не праам, Миднајт е ок... Ама знаеш како е, се носи некој светски познат диџеј, у колосеум нема никој, иде у зијан организаторот. Ако е докај 300-400 карата ќе има луѓе ама најголем дел отишле пошто бил познат диџејот или после да кажат дека биле на име што ни они не знаат кој е... Ќе дојде диџеј на кој картата е 800-1000 ден идат 200 луѓе што стварно ја слушаат таа музика, ама колосеум со толку народ изгледа како да нема никој, па ќе разделат гратиси и пак и ќоро и сакато. Вака поштено пушти шабанското гарант ти е фул цело време. Што би рекле гнасите американски: it's all about money baby. У Миднајт се ствараат ненормални гужви, ама (бар за мој вкус) ми има најприфатлива музика. Парадизо и 69 нејкам да ги коментирам, од причина што таков кичерај и наконтени фаци што глумат лудило стварно ми е преку таквото... Секако со чет на исклучоци што иде по тие места...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,499
14,411
1,683
во светот на бајките
јас разбирам зошто си ја сменија политика во Колосеум...јасно ми е ко бел ден...дури што викаш и Миднајт у задње време е фул...мн гужва има не се дише...околу 3-4 саат таму е најубаво ,затоа што тогаш нема мн гужва,пола си идат ...тогаш можеш слободно да се опуштиш да си играш да си пиеш и пееш на раат без да ти дише некој у врат....:)biggrin дури и со рима сум го напишала,ненамерно):rolleyes
 
  • Like
Реакции: Jericho

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
У право си, моментот е што во толкав град како Скопје, нема нешто што се вика урбана култура, ноќни клубови кај што иде одбран народ ( одбран по парите кои може да ги потроши, музички жанр или нешто така), се е на куп, сегде е исто, исти фаци, исти места (на неколку години со различни имиња), иновативност нула. Ај да сме некоја затуцана земја ќе разберам, сите биле по странство прошетале виделе, дел од тоа некој од тие газди да се сетеше нешто поинвентивно да направи.
 
  • Like
Реакции: LMFAO and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,499
14,411
1,683
во светот на бајките
не биле сите во странство ...можеби и затоа иновативноста ја нема кај Скопските газди....
-инаку да точно е и баби и жаби се на куп...

-ајде сеуште се надевам дека ќе се појави нешто ново и убаво ..:balanced:)