Минато или иднина?

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Не би сакала да се вратам во минатото,тоа било и поминало треба да се живее за иднината..
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Минато!
Можеби во иднина ќе ми биде подобро и поубаво,ама во минатото изгубив една многу драгоцена личност и никогаш нема да си дозволам да ја повторам таа грешка.Ќе жалам за тоа додека сум жив,а не дека не пробав да комуницирам со неа,само нејзе не и е гајле.И боли тоа што ме прифати на фејсбук,што секогаш кога ќе ме види ми вели здраво и се насмевнува. Полесно би ми било да ме мразе,да ме игнорира,отколку да биде волку ладна а фина.
Минато,дефинитивно.Ех,да имавме едно копче премотај назад во реалниот живот :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Badgirl

goodgod

Истакнат Член
26 декември 2012
433
304
163
пред компјутер
Како минато? Да се вратиме и со оваа созреаност да чекориме напред? Ако е така, тогаш да, ке одберам минато, сите грешки што сум ги направил ги поправам и многу подобро би се чувствувал, зборам општо.
А ако се вратиме пак како мали деца во минатото или пак како оние личности, не ни мени ништо, пак истите грешки или истите работи.
Така во иднина, барем сме научиле до сега што и како, сме научиле многу од грешките, можеби универзмот ке ни даде пак исти шанси па сега ке може да си ги искористам, затоа во иднината не се знае ништо. Малку скептично али то е.
 

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Mи навираат солзи на очите кога ке се сетам на минатото.Но,си ветив.....нема плачење.Да.....нема плачење.Сегасност......Ги собирам плодовите од минатото.Борбеноста ми се исплати...срекна сум...ме прават на тие на кои им се посветив....Иднина.......И уште едно одрекување од сопствените зелби и потреби.....а мозев да бидам слободна како птичка.Не ми е криво....тоа го правам за моите најмили. Мое мислење.....минатото не моземе ниту да го вратиме ниту промениме.Сегасноста ја зивееме...и целосно моземе да ја контролираме.Иднината,иднината е таа кон која треба целосно да се дадеме.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
36
Неготино
јас би рекла живеј во иднината со спомени и убавите моменти од минатото секогаш нека те потсетуваат што си бил некогаш
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Чудно ми е како луѓето се плашат од иднината...
Јас се плашам од минатото, не би се вратила :ladno
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Да,се плашаам од иднината,се плашаам од обврските..СЕ ПЛАШААМ ДА ПОРАСНААМ! Би сакала да се вратаам во минатото,ми фалаат некои личности кои неможам да ги вратаам..највеќе дедо ми :(многу сакаам да го видаам,барем за кратко..сакаам и да се вратаам во времето кога бев среќна со личноста која ја сакав.Можеби ме чека подобра иднина..а можеби и не.Но што вреди ако личностите што ги сакаам не се до мене?
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
Никогаш не размислувам за иднината!Сознам ете полесно ми е така да живеам ден за ден!Почесто ме мачи минатото...но тоа е нормално!